РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000611860<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Волосовець О. П. 
Асоціація варіацій генів POMP, FLG, MTOR ТА ATG5 із ризиком розвитку бронхіальної астми в дітей / О. П. Волосовець, С. П. Кривопустов, О. В. Павлик, О. В. Ємець, Д. О. Строй, В. Є. Досенко // Здоровье ребенка. - 2016. - № 1. - С. 18-24. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Мета дослідження - визначити зв'язок однонуклеотидних поліморфізмів у гені білка дозрівання протеасоми (POMP), філагрину (FLG), білка-мішені рапаміцину (MTOR) та автофагії (ATG5) із розвитком бронхіальної астми (БА) в дітей. Клінічні, генетичні - визначення генотипу хворих і здорових дітей за допомогою полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі; статистичні. Установлено, що розподіл генотипів у досліджених групах вірогідно відрізняється при аналізі поліморфізму POMP: GG-варіант виявлений у 9 здорових дітей та відсутній у групі хворих, 32 пацієнти і 37 здорових дітей мали AG-варіант, 62 і 52 відповідно - мали алельний варіант AA, до того ж мінорний варіант взагалі не зустрічався у хворих на БА (р << 0,05 за c2-критерієм). Варіанти з мінорним генотипом гена FLG виявилися у 2,5 раза частіше у хворих, ніж у контрольній групі: у 5 пацієнтів і у 2 здорових дітей був наявний алельний варіант AA, 27 і 36 - відповідно мали гетерозиготний варіант GА, 67 і 61 - відповідно мали варіант GG. Варіанти з мінорним генотипом у гені MTOR виявилися у 2,4 раза частіше в контрольній групі, ніж серед хворих: у 50 пацієнтів і 43 здорових дітей наявний мажорний алельний варіант ТТ, 36 пацієнтів і 32 здорові дитини мали варіант ТС, 5 і 12 - відповідно мали варіант СС. Одержано статистично вірогідну різницю в розподілі генотипів поліморфізму гена ATG5: у 51 хворої дитини та 43 здорових дітей був гетерозиготний варіант СТ, у 29 та 21 відповідно - мінорний варіант ТТ, у 18 та 33 відповідно - мажорний варіант СС (р << 0,05 за c2-критерієм). Мінорний генотип поліморфізму гена ATG5 асоціюється з підвищеним ризиком ранньої маніфестації БА (до 3 років життя) (p << 0,05 за c2-критерієм). За результатами MDR-аналізу виявлено, що поліморфізм гена ATG5 виявися найбільш сильним предиктором розвитку БА, оскільки зменшує рівень ентропії на 7,88 %. При цьому поліморфізм гена РОМР зменшує рівень ентропії на 5,21 %, поліморфізм гена MTOR - на 1,18 %, поліморфізм гена FLG - на 1,04 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського