РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000612019<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вовк І. Б. 
Особливості аеробної та анаеробної мікрофлори у жінок з гіперпроліферативними захворюваннями матки і ендометрія / І. Б. Вовк, А. Г. Корнацька, Т. О. Лисяна, Н. Є. Горбань, І. Г. Пономарьова // Здоровье женщины. - 2016. - № 2. - С. 102-106. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення особливостей структури мікроекології статевих шляхів у пацієнток із гіперпроліферативними захворюваннями (ГПЗ) матки та ендометрія з метою підвищення ефективності їх лікування. Проведено вивчення структури мікробного складу статевих шляхів у 121 пацієнтки репродуктивного віку з наявністю гіперпроліферативної патології жіночих статевих органів. Усі обстежені були розподілені на дві групи: I - 45 жінок із проліферативною патологією ендометрія в поєднанні з лейоміомою матки, II - 76 пацієнток, які мали локальну проліферативну патологію ендометрія. Жінки обох досліджуваних груп мали супутню патологію - запальні захворювання статевих органів в анамнезі. Для контролю використано дані результатів бактеріологічного обстеження 30 здорових жінок репродуктивного віку. Бактеріологічне обстеження пацієнток з ГПЗ матки та ендометрія надали можливість виявити дестабілізацію екосистеми у більшої частини обстежених. Виявлені дисбіотичні зміни проявлялись формуванням бактеріально-грибкових асоціацій, до складу яких зі значною частотою входять інфекційні агенти "нового покоління" - і хламідії. У цілому можна стверджувати, що гіперпроліферативні процеси в матці та ендометрії виникають на тлі патологічного мікробіоценозу, який у більшості пацієнток проявляється у вигляді неспецифічного вагініту та вагінозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.4 + Р264.869

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського