РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000612020<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маланчук Л. М. 
Вагінальна мікробіота: як відновити баланс при дисбіозі / Л. М. Маланчук, С. Л. Маланчук, Т. А. Небесьо // Здоровье женщины. - 2016. - № 2. - С. 107-111. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто проблему дисбіозу піхви. Утворення патологічних біоплівок за бактеріального вагінозу (БВ), більшу масу яких складають Gardnerella vaginalis і Atopobium vaginae, призводить до затяжного перебігу та хронізації процесу, збільшення частоти рецидивів, спричинює розвиток запальних процесів статевих органів, ВПЛ-асоційованих трансформацій цервікального епітелію, а також ускладнення гестаційного періоду. Поєднання етіотропної терапії з препаратами, які відновлюють лактофлору піхви та створюють оптимальне фізіологічне середовище у піхві, надає можливість ефективно відновити нормоценоз за БВ. У дослідженні брали участь: 30 вагітних (I група) з БВ, яким у процесі його лікування призначали пробіотик лактостар плюс (по 1 капсулі per os 1 раз на день протягом 2 тиж) і вагінальні таблетки фемінум інтима (1 раз на добу інтравагінально протягом 5 - 7 днів); 10 вагітних (II група) з БВ, які одержували лише етіотропну терапію. Пацієнтки обох груп були рандомізовані за віком, паритетом, акушерським анамнезом, проявами БВ. Оцінювання результатів лікування проведено через 4, 8 тиж. Відновлення нормальної мікрофлори піхви спостерігалося у 93 % жінок I групи і тільки у 40 % вагітних II групи. Рецидив БВ спостерігався у 3 пацієнток, яким проведено лише етіотропну терапію. Окрім того, у цій групі у 2,3 разу частіше виявляли грибкову інфекцію. У всіх пацієнток, які одержували препарати лактостар плюс + фемінум інтима, вагітність закінчилася терміновими пологами і народженням здорових малюків. З II групи спостереження дві пацієнтки були госпіталізовані в терміни 34 і 36 тиж вагітності з передчасним розривом плідних оболонок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.3-52 + Р264.869

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського