РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000612033<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Міцода Р. М. 
Основні принципи і структура методики прогнозування завмирання вагітності у жінок, носіїв HSV та CMV / Р. М. Міцода, В. В. Краснов, Ю. М. Садигов // Здоровье женщины. - 2016. - № 2. - С. 168-172. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета дослідження - розроблення методики прогнозування завмирання вагітності у жінок, носіїв HSV і CMV. Застосовано метод графічного відображення - гістограми - та експертний метод аналізу. У розробленні математичної моделі прогнозування завмирання вагітності - дослідженні брали участь: група 1 - здорові жінки (n1 = 50) та група 2 - жінки із завмерлою вагітністю в анамнезі (група прогнозування), які були носіями HSV і CMV (n2 = 150). Визначення достовірності розбіжностей між групами за низкою клінічних ознак проведено за допомогою параметричного методу - t-критерію Стьюдента для незалежних (незв'язаних) груп. Прогностичну значущість факторів вивчено за Н. А. Амосовим і співавторами (1975). Бальне прогнозування здійснено за результатами 200 спостережень жінок із завмерлою вагітністю. Для складання карти ризику та наступної роботи відібрано тільки ті ознаки, прогностична значущість яких перевищувала 1,96 бала. Стан жінки, що бажала завагітніти, оцінено на підставі суми набраних балів. Для кожної жінки підраховували суму балів. Встановлено чітку залежність між величиною суми балів та ймовірністю ризику розвитку завмерлої вагітності. Так, за суми балів до 4 - імовірність розвитку завмерлої вагітності становила близько 0 %; від 4 до 4,17 бала - 30 %; від 4,18 до 7,75 бала - 50 %; від 7,76 до 15,91 бала - 70 %; від 15,92 до 31,92 бала - 90 %; більше 31,93 бала - більше 90 %. Використання методу найменших квадратів надало можливість одержати модель прогнозу розвитку завмерлої вагітності. Як засвідчили подальші результати клінічних випробувань на екзаменаційній вибірці (n = 200), відносно висока точність правильних прогнозів щодо ймовірності розвитку завмерлої вагітності (більше 90 %, бал розподілу дорівнює 24,08) свідчить про можливості застосування у лікувальному процесі розробленої моделі прогнозування (чутливість моделі знижується до 0,55 за високої специфічності). Таким чином, визначені фактори розподілу та розроблена методика надають змогу з високою чутливістю та специфічністю прогнозувати ймовірність розвитку завмерлої вагітності у жінок на ранніх стадіях вагітності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського