РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000612221<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іващенко В. Є. 
Диференційована тактика при відеоторакоскопічній етіологічній діагностиці у хворих із синдромом плеврального випоту / В. Є. Іващенко, І. А. Калабуха // Хірургія України. - 2016. - № 2. - С. 21-25. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтувати доцільність та оцінити ефективність застосування диференційованої тактики під час відеоторакоскопічної етіологічної діагностики у хворих із синдромом плеврального випоту. Розроблено диференційовану тактику відеоторакоскопічної діагностики у хворих із синдромом плеврального випоту, яка передбачає створення штучного пневмотораксу до операції, оцінку стану плевральної порожнини за результатами рентгенологічного обстеження та виділення контингенту пацієнтів для проведення відеоторакоскопії за спрощеною процедурою. Для оцінки її ефективності проведено аналіз 261-ої процедури відеоторакоскопії. Пацієнтів розподілили на 2 групи: до першої залучено 168 пацієнтів, яким відеоторакоскопію проводити за спрощеною процедурою, до другої - 89 хворих, яких згідно з розробленими критеріями було прооперовано в змовах ендотрахеального наркозу з виконанням додаткових ендоскопічних маніпуляцій. У пацієнтів першої групи у порівнянні з хворими другої групи частота знеболювання наркотичними анальгетиками у післяопераційний період була меншою в 19 разів, функція травної системи відновлювалася у 4,7 разу швидше, період перебування у відділенні реанімації та інтенсивної терапії у таких пацієнтів буй у 8,7 разу меншим, стаціонарний етап лікування скорочувався в 1,84 разу. Висновки: використання диференційованої тактики проведення відеоторакоскопічної діагностики у хворих із синдромом плеврального випоту надало змогу за збереження діагностичної ефективності застосувати спрощену діагностичну процедуру в 65,9 % пацієнтів, що асоціювалося з вірогідно меншим медикаментозним навантаженням, кращими клінічними показниками перебігу післяопераційного періоду та меншою тривалістю післяопераційного лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.23-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського