РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000612346<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Chen O. I. 
Effect of combined arginase and nitric oxide donor treatment on normal and leukemic cells in vitro = Комбінований вплив аргінази і донора оксиду азоту на нормальні та лейкозні клітини in vitro / O. I. Chen, M. L. Barska, L. S. Lyniv, N. I. Igumentseva, O. I. Vovk, N. O. Sybirna, O. V. Stasyk // Біол. студії. - 2016. - 10, № 1. - С. 17-28. - Бібліогр.: 32 назв. - англ.

Створення дефіциту аргініну відносно недавно було запропоноване як терапевтичний підхід у лікуванні певних типів раку крові. Вперше досліджено комбінований вплив екзогенного донора оксиду нітрогену (NO) і рекомбінантної аргінази людини (rhARG) як ензиму деградації аргініну на життєздатність кількох клітинних ліній лейкозу людини та нормальних лімфоцитів периферичної крові. Виявлено, що екзогенний донор NO, нітропрусид натрію (SNP) у співмірній з фізіологічною концентрацією дозі не протидіяв, а посилював rhARG-опосередкований проапоптичний вплив голодування за аргініном на лейкозні клітини, на відміну від нормальних неактивованих лімфоцитів. Отже, ми припускаємо, що дефіцит NO як результат голодування за аргініном не є першопричиною високої чутливості лейкозних клітин до дії rhARG. Результати цього дослідження додатково підтверджують думку, що не катаболізм аргініну, а інші механізми клітинної відповіді залучені у визначення її загибелі за умов дефіциту аргініну. SNP або альтернативні донори NO можуть бути запропоновані як компоненти метаболічної антилейкозної терапії на основі голодування за аргініном.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022-5 + Р569.411-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського