РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000612357<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вublyk Ya. 
Ecological features of new species of xylotrophic pyrenomycetes (Ascomycota) for Skolivski Beskydy = Екологічні особливості нових для Сколівських Бескидів видів ксилотрофних піреноміцетів (Ascomycota) / Ya. Вublyk // Біол. студії. - 2016. - 10, № 1. - С. 133-142. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.

Польові збори були проведені з кінця вересня до початку грудня 2015 р., в основний період формування плодових тіл грибів. У цей час на території Сколівських Бескидів нами виявлені 26 нових видів ксилотрофних піреноміцетів, що представляють 20 родів, 14 родин, 8 порядків, 3 підкласи (Hypocreomycetidae, Sordariomycetidae і Xylariomycetidae), клас Sordariomycetes, підвідділ Pezizomycotina у відділі Ascomycota. Підклас Sordariomycetidae представлений найчисленнішою кількістю видів (17). Шість видів ксилотрофних піреноміцетів належать до підкласу Xylariomycetidae. Найменшою кількістю видів (3) ксилотрофних піреноміцетів у лісових екосистемах Сколівських Бескидів представлений підклас Hypocreomycetidae. Лише три види належать до Incertae sedis Sordariomycetes. Усі нові ксилотрофні піреноміцети були знайдені на субстраті 13 видів з 11 родів деревних рослин. Найбільшу кількість видів (13) перитеціальних грибів зареєстровано на деревині Fagus sylvatica L. Більшість визначених ксилотрофних грибів (19 видів) були знайдені на відмерлих гілках і гілочках, тоді як на стовбурах дерев лише 7. Найбільшу кількість грибів (17 видів) знайдено на мертвій деревині ранніх стадій деструкції. із виявлених представників ксилотрофних піреноміцетів більшість є кортикофільними деструкторами відмерлої деревини, набагато меншу частину стаіновлять лігнофільні сапротрофи. До кожного визначеного виду наведено його деревний субстрат, розміщення в екологічній ніші, а також спеціалізацію виду до стадії деструкції мертвої деревини за шкалою Ренвалла.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.552.2*80

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського