РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000612361<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kovalenko I. M. 
Features of grass and subshrub reproduction in forest phytocoenoses = Особливості репродукції трав і чагарничків у лісових фітоценозах / I. M. Kovalenko // Біол. студії. - 2016. - 10, № 1. - С. 187-196. - Бібліогр.: 32 назв. - англ.

Північний схід України, порівняно з іншими регіонами разом з Карпатами відзначається високою лісистістю. На формування ярусу дерев (перші етапи відновлення деревних порід) досить суттєво впливає трав'яно-чагарничковий ярус. Дослідження проведені в лісових фітоценозах національного природного парку "Деснянсько-Старогутський" і на прилеглих територіях. Об'єктами дослідження виступали модельні види рослин трав'яно-чагарничкового ярусу (Aegopodium podagraria L., Asarum europaeum L., Calluna vulgaris (L.) Hull, Carex pilosa Scop., Molinia caerulea (L.) Moench., Stellaria holostea L., Vaccinium myrtillus L., Vaccinium vitis-idaea L.), представлені 3 - 5 ценопопуляціями кожний. Лісові трави і чагарнички мають дві основні форми розмноження: насінне (або спорами у спорових рослин) і вегетативне. За генеративного розмноження важливою біологічною характеристикою є так зване репродуктивне зусилля, яке характеризує внесок органічних речовин і енергії в репродуктивний процес. Важлива загальна особливість репродукції переважної більшості лісових трав полягає у здатності до вегетативного розмноження і формування клонів. Встановлено, що основні показники генеративного розмноження клоноутворюючих рослин трав'яно-чагарничкового ярусу залежать від виду рослин і перебувають під впливом еколого-ценотичних факторів. З'ясували, що найменший внесок у органи репродукції характерний для C. vulgaris - на рівні 2 %, а найбільший - для ценопопуляцій M. caerulea (майже 50 %). У цілому, генеративність досліджуваних рослин трав'яно-чагарничкового ярусу визначалась еколого-ценотичними умовами, тому закономірно змінювалася від асоціації до асоціації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.9-658.1-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського