РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000612477<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дегасюк В. В. 
Варіанти вибору операційної тактики за наявності великих судин під час операції синус-ліфту / В. В. Дегасюк // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2016. - № 1. - С. 8-12. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - за даними літератури та комп'ютерної томографії дослідити локалізацію судинних анастомозів як обмежувального фактора при проведенні операції синус-ліфту. З'ясувати можливі способи зупинки кровотечі при ушкодженні судин латеральної стінки верхньощелепної пазухи. З травня 2008 року по квітень 2012 року проведено 36 операцій синус-ліфту за показаннями. У дослідженні брали участь 28 пацієнтів, термін спостереження становив від 2,5 до 4,5 років. Для діагностики наявності судин великого розміру аналізували дані КТ. У 15-ти випадках виявили судини латеральної стінки верхньощелепної пазухи понад 1 мм. Для остеотомії у всіх випадках використовували п'єзотом. У 3-х випадках артерія проходила крізь кісткову стінку та зовні від стінки з'єднувалася з окістям. Лігування здійснювали у двох випадках - при великому (близько 2 мм) діаметрі судин та неможливості провести аугментацію без їх ушкодження. Використовували шовний матеріал Neosorb (термін резорбції 56 - 70 днів). Дослідження охоплювало пацієнтів із показаннями до проведення відкритого синус-ліфту. У 15-ти випадках (41,6 %) виявили анастомози, локалізовані у латеральній стінці верхньощелепного синуса; у 4-х випадках під час операції була ушкоджена артерія. Кровотечу зупиняли методом м'якого притискання та із застосуванням гемо статичних засобів. У 2-х випадках у післяопераційному періоді виявили великі гематоми м'яких тканин, які після медикаментозної терапії зникали, не спричинивши ускладнень. Одну з гематом спостерігали у випадку, коли значних артеріальних анастомозів не виявили як при діагностиці, так і під час операції. Висновки: останніми роками методики кісткової аугментації дедалі більше удосконалюють. Методику синус-ліфту вже не вважають складною, достатньо широко застосовують та наслідки проведення якої достатньо прогнозовані. Використовуючи цю методику, слід враховувати наявність ряду анатомічних утворень, що можуть бути обмеженням до застосування синус-ліфту, наприклад, судин великого діаметра. Зважаючи на особливості локалізації судин, тактику роботи і ліквідації кровотечі, у більшості випадків численним ускладненням, що пов'язані з розривом судин латеральної стінки верхньощелепної пазухи, можна запобігти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.4 + Р685.244

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського