РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000612814<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мафтин Н. В. 
Тарас Шевченко в літературознавчій рецепції Євгена Сверстюка / Н. В. Мафтин // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2015. - № 2. - С. 44-52. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто духовні засади, на яких сформувався Є. Сверстюк як особистість і митець. Доведено, що Шевченкове слово в рецепції Є. Сверстюка постає як чинник світоглядний і далеко не обмежується включенням риторики та пафосу "Кобзаря" в дискурс власних досліджень публіциста. Есеї, літературознавчі статті бунтаря-шістдесятника реципіювали найприкметнішу стильову рису великого Кобзаря - органічну цілісність письма, велику внутрішню сконцентрованість ідеї. Як і в Т. Шевченка, його стиль базується на антитезі, має яскраву пасіонарну спрямованість, детерміновану високим моральним імперативом та енергією духу. Одним із чільних векторів постає в публіцистиці Є. Сверстюка також шевченківське розуміння історії як нерозривної естафети поколінь. У стилістику та риторику Сверстюкового наративу органічно включається цитування з "Кобзаря", його безкомпромісність слова, виявлена в гострій метафориці, наповнює фразу бунтаря-шістдесятника особливим сенсом духовної єдності поколінь. У центрі Сверстюкового одкровення, як і в Шевченка, - Людина, з акцентом на її органічній потребі спілкування з Богом. Шевченків імператив Правди став визначальним і в житті, і в творчості Є. Сверстюка, він умотивовує відтак і певну "агіографічність постаті" шістдесятника" реалізованість у власній долі готовності взяти на рамена хрест за свій народ і бути розіп'ятим режимом. Стверджується щодо наявності феномену життєтворення та текстотворення як домінанти двох постатей і етичної категорії Правди, що стала ключовою як у долі, так й у творчості двох бунтарів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 + Ш4 г(4УКР)6 д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського