РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000612945<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тутченко Л. П. 
Кератоконусе, тобі всяк вік підвладний? / Л. П. Тутченко // Архів офтальмології України. - 2015. - 3, № 2. - С. 80-88. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Кератоконус (КК), двостороння незапальна ектазія рогівки, зазвичай швидко прогресує в дитячому (пубертатному) віці у випадках несвоєчасного лікування і нерідко призводить до гострого КК та стійкого погіршення гостроти зору. Як правило, хвороба прогресує до третьої або четвертої декади життя. Проте подальше прогресування КК, з розвитком водянки рогівки включно, може траплятися і в літньому віці. Мета роботи - продемонструвати клінічні випадки вираженого прогресування КК у пацієнтів різного віку. Описано клінічні випадки стрімкого прогресування КК у 16-річного юнака (випадок 1) та 60-літньої жінки (випадок 2). У першому випадку 16-річний юнак із діагностованою за 4 місяці до консультації міопією середнього ступеня (-4,0 дптр), складним міопічним астигматизмом (-2,5 дптр) на правому оці та міопією слабкого ступеня (-1,0 дптр) на лівому звернувся зі скаргами на різке погіршення зору та затуманення в правому оці. В анамнезі у пацієнта - сезонний катар і тертя очей, прогресуюче погіршення зору та часта заміна контактних лінз на правому оці протягом останніх двох років. Внаслідок проведеного клінічного обстеження, що включало зокрема біомікроскопію, кератотопографію, пахіметрію, комп'ютерну томографію рогівки, було виявлено виражений КК із загрозою розвитку водянки рогівки на правому оці та субклінічний КК - на лівому. У другому клінічному випадку описано розвиток гострої водянки рогівки з подальшим рубцюванням на лівому оці та КК II-III стадії на правому оці у 60-літної жінки. В історії пацієнтки із нещодавно виявленим цукровим діабетом відмічалась незалежність від окулярів протягом останніх років та можливість читати в подальшому лише на дуже близькій відстані, прогресуюче погіршення та затуманення зору вдалину та різке погіршення зору на лівому оці за 6 місяців до консультації внаслідок тривалої фізичної праці та підйому тягарів. Пацієнтка була прооперована методом крослінкінга рогівки на правому оці, що призвело до значного покращання зору в ранньому післяопераційному періоді, незважаючи на вік пацієнтки та супутнє захворювання. Висновки: наведені приклади засвідчують той факт, що прогресування КК із загрозою виникнення та фактичним розвитком водянки рогівки можливі як в пубертатному (16 років), так і в 60-літньому віці. Прогресуюче погіршення зору, ріст міопічної рефракції та астигматизма, алергія, тертя очей, гормональні зрушення та фізичне перевантаження в анамнезі мають братися до уваги при постановці діагнозу КК та оцінці швидкості його розвитку. Адекватна діагностика та спостереження в динаміці з використанням сучасних методів дослідження (кератотопографія, пахіметрія та комп'ютерна томографія рогівки зокрема), проведення своєчасного лікування є важливим для реабілітації пацієнтів з КК будь-якого віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101097 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського