РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000612968<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сімонова І. В. 
Експериментально-математичне обгрунтування ефективності оптимальних комбінацій фітопрепаратів, призначених для корекції когнітивно-мнестичних процесів / І. В. Сімонова, В. Д. Лук'янчук, Д. С. Кравець, А. В. Волуй // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2016. - № 2. - С. 86-93. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

При ініціюванні багатьох патологічних процесів в організмі, особливо у випадку розвитку атеросклеротичного процесу, вільнорадикальне окиснення ліпідів відіграє тригерну роль. Дослідження антиоксидантних властивостей потенційних антисклеротичних засобів, зокрема рослинних екстрактів гінкго білоба, конюшини лучної, каштану кінського та їх комбінацій, є важливою передумовою доклінічного вивчення. Для вирішення даного завдання ключовим питанням видається визначення оптимальних концентрацій екстрактів вищезазначених фітопрепаратів та їх комбінацій у дослідах in vitro, що досягалося експериментально та з застосуванням методу математичного моделювання залежності концентрації лікарських засобів від їх здатності реалізувати антиоксидантну активність. Здатність досліджуваних фітопрепаратів та їх комбінацій протистояти процесам переокиснення визначено за допомогою методу неферментативного ініціювання вільнорадикального окиснення солями заліза (II) в модельному середовищі з суспензією яєчних ліпопротеїдів. За результатами проведеного дослідження, як в експериментах in vitro, так і на етапі розробки математичної моделі, встановлено, що найвиразнішу антиоксидантну активність серед лікарських рослин, що вивчалися, проявляє екстракт каштану кінського. Серед досліджуваних фітокомбінацій максимально ефективною за антиоксидантними властивостями є гінкго білоба: каштан кінський у співвідношенні 1:1. Аналіз експериментальних даних та одержаних математичних моделей дозволяє заключити, що найоптимальнішим співвідношенням рослинних екстрактів у композиції є 1:1, оскільки саме такий розподіл фітокомпонентів реалізує максимальну здатність протистояти процесам пере окиснення, що може бути експериментально-математичним обгрунтуванням оптимального режиму дозування фітопрепаратів та їх комбінацій, призначених для корекції когнітивномнестичних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського