РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000613116<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лазоришинець В. В. 
Життєзагрозливі стани у вагітних із серцево-судинною патологією: мультидисциплінарний підхід / В. В. Лазоришинець, С. О. Сіромаха, К. В. Руденко, Л. М. Прокопович, Ю. В. Давидова, А. Ю. Ліманська // Перинатология и педиатрия. - 2016. - № 1. - С. 18-21. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - знизити рівень материнської й малюкової смертності та інвалідизації, застосовуючи мультидисциплінарний підхід до лікування вагітних із життєзагрозливою серцевою патологією. У дослідженні взяли участь вагітні жінки (n = 29) з кардіальною патологією, яким надавалася допомога у 2013 - 2015 pp. на базі ДУ "Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова НАМН України" та ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України". Пацієнти були розподілені на три групи: вагітні, які потребують кардіохірурічної допомоги в екстреному та невідкладному порядку (n = 10); вагітні, яким кардіохірургічна допомога надається в умовно-плановому порядку (n = 11); група вагітних, які потенційно не потребують кардіохірургічної допомоги, але потребують мультидисциплінарного нагляду та консервативного лікування (n = 8). Зі штучним кровообігом прооперовано 5 пацієнток. У 7 пацієнток із ревматичною хворобою серця та мітральним стенозом III - IV ступеня (III - IV клас WHO) виконано через шлуночкову мітральну комісуротомію без застосування штучного кровообігу. Проведено 8 кесаревих розтинів у жінок, які відносилися до IV класу за модифікованою класифікацією WHO. У 2 пацієнток із коарктацією аорти виконано ендоваскулярне стентування звуженої ділянки аорти, у 6 випадках проведено хірургічне лікування порушень ритму серця. Висновки: вагітні з кардіальною патологією потребують міжсекторальної взаємодії акушерів-гінекологів, кардіологів та кардіохірургів. Мультидисциплінарна допомога вагітним з особливими потребами значно знижує ризик смертності та інвалідизації матері і дитини, за умови проведення стратифікації кардіоваскулярного ризику. Окремої уваги потребують вагітні з життєзагрозливими станами, які підлягають екстреному або невідкладному кардіохірургічному втручанню.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського