РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000613611<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Козеко Л. Є. 
Особливості динаміки синтезу білків теплового шоку HSP70 у Malva silvestris і M. pulchella (Malvaceae) і стійкість до високої температури, затоплення та посухи / Л. Є. Козеко, Д. Б. Рахметов // Укр. ботан. журн.. - 2016. - 73, № 2. - С. 194-203. - Бібліогр.: 201 назв. - укp.

Проведено порівняльний аналіз діапазону толерантності та характеру змін щодо рівня білків теплового шоку HSP70 у Malva sylvestris L. 'Красавка' і M. pulchella Bernh. 'Сильва' за впливу високої температури, грунтового затоплення та посухи. Показано, що ювенільні рослини цих видів виявилися близькими за діапазоном толерантності, причому M. sylvestris була стійкішою до високої температури та чутливішою до затоплення порівняно з M. pulchella. За результатами Вестерт-блот-аналізу вони характеризувались однаковим складом і близьким базовим рівнем цитозольних HSP70, подібною специфічною для кожного стресора динамікою їх синтезу. Високій тепло- та посухостійкості цих видів відповідала їх здатність до тривалого інтенсивного синтезу конститутивного й індуцибельного білків із посиленням у разі наближення дози стресора до летального рівня. Стрес-реакція на затоплення містила швидку, проте нетривалу активацію синтезу індуцибельного HSP70 і зниження вмісту конститутивного білка за перші години. Це може слугувати захистом від короткочасного перезволоження грунту й асоціюється з нездатністю видів до тривалого існування за таких умов. Виявлені видові особливості стосувалися кількісних і часових показників синтезу HSP70. Одержані дані свідчать, що до молекулярних основ високої стійкості рослин можна віднести здатність до тривалого й інтенсивного синтезу як індуцибельних, так і конститутивних HSP70 за довгочасного впливу несприятливого чинника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.925.24 Mal*80

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського