РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000613630<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Прудников П. М. 
Порівняльні клінічні та молекулярно-генетичні особливості аденоміозу та ендометріом / П. М. Прудников // Здоровье женщины. - 2016. - № 4. - С. 118-120. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета дослідження - визначення ролі алельних варіантів генів CYP19, GSTT1, GSTM1, p53 у патогенезі і клінічному перебігу аденоміозу та ендометріом яєчників (ЕМЯ). Обстежено 100 жінок із генітальним ендометріозом і 50 жінок без даного захворювання. Групу 1 склали 50 жінок з аденоміозом, середній вік - 44,9 +- 0,7 року; групу 2 - 50 жінок з ЕМЯ, середній вік - 32,6 +- 0,8 року. З них 10 хворих з рецидивом ЕМЯ після комбінованого лікування. Діагноз у всіх хворих верифіковано інтраопераційно та за результатами гістологічного дослідження. Контрольну групу сформовано з 50 жінок, у ході обстеження яких виключено генітальний ендометріоз, без клінічних проявів порушень оваріально-менструальної функції, у віці від 17 до 35 років. У результаті проведеного аналізу поліморфних варіантів гена глютатіон-S-трансферази M1 не виявлено статистично достовірних відмінностей в частотах делецій між групою пацієнток з аденоміозом і групою контролю (52,0 і 42,0 % відповідно). Частота нульового генотипу в групі хворих практично не відрізнялася від частоти популяції. Частота гомозигот за нульовим алелем гена глютатіон-S-трансферази T1 була дещо вищою у групі пацієнток з аденоміозом у порівнянні з групою контролю (34,0 і 22,0 % відповідно). Під час аналізу гена глютатіон-S-трансферази M1 у групі пацієнток з ЕМЯ також не виявлено статистично значущих відмінностей з контрольною групою щодо частоти нульових генотипів (54,0 і 42,0 % відповідно). Отже, ні за одним з генів GST не виявлено достовірних відмінностей між групами хворих і групою здорових жінок, що дещо різниться з даними літератури. Можливо, це можна пояснити тим, що до аналізованої групи ввійшли пацієнтки з важким ендометріозом IV стадії, тоді як у попередніх дослідженнях проводили аналіз ендометріозу в цілому, без врахування стадії захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.41 + Р569.714.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського