РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000614555<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вілкул Т. Л. 
Хронографічна складова домонгольського київського літописання та походження давньоруських хронографів : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.06 / Т. Л. Вілкул; НАН України, Ін-т історії України. - Київ, 2015. - 36 c. - укp.

Вперше доведено, що у Повісті временних літ (ПВЛ) використані тільки повні переклади візантійських хронік, а не давньоруські компіляції-хронографи. Спростовано твердження попередньої історіографії про використання у Початковому літописі так званого "Хронографа по великому ізложенію". Проаналізовано комплекс хронографічних запозичень у Київському літописному зводі початку ХІІІ ст., що включає запозичення з Александрії Хронографічної, Хроніки Георгія Амартола, "Історії Іудейської війни" Йосифа Флавія. Досліджено текстологічні зв’язки між літературно опрацьованими текстами Київського зводу з хронографічними запозиченнями та іншими шарами цього літопису. Проаналізовано версії старозавітних книг Восьмикнижжя у хронографах та ПВЛ. Простежено пізні складові у "Хронографі по великому ізложенію", Еллінському літописці та інших хронографічних компіляціях, доведено пізнє походження хронографів як жанру. Розширено комплекс хронографічних запозичень у ПВЛ. комплекс літописних запозичень у хронографічних збірках. Розвинено проблеми співвідношення текстів ПВЛ та Новгородського першого літопису більш ранньої редакції за IX - початок XII ст. Досліджено вплив хронографічної книжності на ідеологію та стилістику раннього київського літописання. Проаналізовано співвідношення запозичень у літописах із повних перекладів хронік та історій та збірок їх ексцерптів-хронографів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418905 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського