РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000614609<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Франчук О. Ю. 
Діалог у глибинній корекції майбутнього психолога : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / О. Ю. Франчук; Київ. ун-т ім. Б. Грінченка. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Здійснено теоретичне узагальнення категорії діалогу у форматі психодинамічного розуміння діалогічної взаємодії психолога з учасниками групи активного соціально-психологічного пізнання. Розкрито співзвучність психодинамічного підходу до пізнання психіки з науковою течією "неокласичної психології", яка відходить від механістичного погляду на людину та наближається до синергетичного пізнання психіки в її цілісності. Доведено ефективність індивідуалізованої діалогічної взаємодії психолога з респондентом на "фоні" групи активного соціально-психологічного пізнання, що актуалізує активність присутніх завдяки дієвості механізмів ідентифікації, проективної ідентифікації, проекції, перенесення інтроєкції, які є універсальними. Розкрито архетипну сутність психічного, що виявляється у спонтанно-візуалізованій самопрезентації психіки з можливим тематичним її стимулюванням. Доведено переваги використання візуалізованих засобів у групі активного соціально-психологічного пізнання, що полягають у можливості об'єктивування слідів (фіксацій) перинатального, домовного періоду, які обумовлюють виникнення особистісної проблеми суб'єкта, що презентовано в таких її різновидах як самодепривація та мазохізм. Акцентовано на необхідності володіння психологом методологічними основами психодинамічної парадигми, які є необхідними для забезпечення професійного рівня ведення діагностико-корекційного діалогу, що включає емотивне "оживлення" опредметненого самопрезентанта та набуття ним функцій посередника в глибинному пізнанні психіки. Зазначено, що смислова навантаженість запитань психолога торкається тонкої грані діалогу - бути водночас "наслідком" і "причиною", що можливо за умов відповідності принципу "незлиттєвості" та "нероздільності" позицій психолога та респондента. Доведено результативність діалогічної взаємодії як основи глибинно-корекційного процесу активного соціально-психологічного пізнання для оптимізації та гармонізації особистісного потенціалу майбутнього психолога.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419052 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського