РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000614933<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ващук Д. Л. 
Структура і властивості пластично деформованих інварних Fe-Ni-C сплавів : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.13 / Д. Л. Ващук; НАН України, Ін-т металофізики ім. Г.В. Курдюмова. - Київ, 2015. - 24 c. - укp.

Досліджено вплив пластичної деформації методами гідроекструзії (ГЕ) з (е = 0,45 - 3,47) та ГЕ з подальшим волочінням (е = 4,69) чи накладанням високого тиску (2 ГПа) на структуру і властивості стандартного інварного ГЦК сплаву Fе-35 %Ni-0,49 %Mn (0,03 %С), а також деформації осадкою на структурно-фазовий стан стандартного інварного ГЦК сплаву Fe-35 %Ni-0,49 %Mn (0,03 %С) та сплаву Fe-30,9 % Ni-1,23 %C з високим вмістом вуглецю. Обробку сплавів різними методами здійснювали на обладнанні Донецького фізико-технічного інституту ім. О.О. Галкіна НАН України. Дослідження проводили з використанням методів рентгенівської дифрактометрії, електронної мікроскопії, магнітометрії, дилатометрії, ЯГР спектроскопії, внутрішнього тертя, ультразвукового методу та дюрометрії. Встановлено, що ГЕ і осадка спричиняють немонотонну зміну температурного коефіцієнта лінійного розширення інварних Fe-Ni-Mn та Fe-Ni-C сплавів залежно від ступеня деформації, що є результатом впливу сформованого структурно-спотвореного стану на магнітострикційний і Грюнайзенівський внески у термічне розширення, як наслідок зміни жорсткості міжатомної взаємодії і обмінної міжспінової взаємодії. Показано ефективність методів гідроекструзії і осадки для зміцнення інварних сплавів Fe-35 %Ni-0,49 %Mn та Fe-30,9 %Ni-1,23 %C за одночасного збереження інварних властивостей в практично важливому температурному інтервалі 200 - 370 К.


Індекс рубрикатора НБУВ: К293.204.3 + К293.207.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419644 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського