РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000615083<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сафронова Л. А. 
Пробіотичні властивості бактерій роду \i Bacillus \i0 і взаємодія препаратів на їх основі з макроорганізмом : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.07 / Л. А. Сафронова; НАН України, Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного. - Київ, 2015. - 40 c. - укp.

Встановлено точне таксономічне положення штамів \i Bacillus \i0 sp. УКМ В-5139, \i Bacillus \i0 sp. УКМ В-5140. Обгрунтовано їх належність до виду \i В. amyloliquefaciens \i0 ssp. \i plantarum\i0. Вивчено антимікробні властивості штамів УКМ В-5139 і УКМ В-5140. Виявлено здатність штаму УКМ В-5140 до синтезу антибіотиків сурфактину, фенгіцину, бацилаєну, макролактину та дифіцидину, а також сидерофору бацилибактину. Показано, що штами бактерій \i В. amyloliquefaciens \i0 ssp. \i plantarum \i0 УКМ В-5139 і УКМ В-5140 синтезують комплекс бактеріолітичних і дріжджолітичних ферментів, позаклітинні амінокислоти і екзополісахари. Із супернатанту культуральної рідини штамів виділено комплексні ферментні препарати із широким спектром протеазної активності: фібринолітичної, еластазної, колагеназної, казеїнолітичної. У дослідах \i in vivo \i0 вивчено вплив ветеринарного препарату ендоспорину на показники імунореактивності макроорганізму. Зазначено, що він сприяє збільшенню активності макрофагів і лімфоцитів, нормалізації стану імунної системи у тварин з дисбактеріозом, характеризується протипухлинними властивостями. Розкрито вплив пробіотиків для медичної практики біоспорину і субаліну на макроорганізм. У дослідах \i in vivo \i0 показано здатність препарату субалін до підвищення ефективності протипухлинної вакцини. Доведено безпечність та ефективність біоспорину для лікування дітей з перинатальною патологією для корекції порушень у складі мікробіоценозу кишечника. Встановлено здатність біоспорину до відновлення складу мікробіоценозу порожнини рота і дистальних відділів кишечника, зменшення виразності ознак запалення слизової оболонки порожнини рота, частоти рецидивів захворювання в комплексному лікуванні дітей, хворих на хронічний рецидивуючий афтозний стоматит. Уперше обгрунтовано застосування субаліну для корекції синдрому ендогенної інтоксикації під час лікування дітей, хворих на хронічний гепатит.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.251*871 + Р281.794

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419907 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського