РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000615617<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Попадюк О. Я. 
Експериментальне вивчення вивільнення нанооксиду цинку з ранозагоювальної біодеградуючої полімерної плівки "Біодеп-нано" / О. Я. Попадюк, М. В. Мельник // Архів клініч. медицини. - 2016. - № 1. - С. 63-65. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Гнійно-запальні захворювання м'яких тканин та гнійні процеси є одним з ускладнень, що зустрічаються найчастіше у сучасній хірургії. Одним з основних методів місцевого лікування таких захворювань є використання полімерних раневих покриттів, що мають вплив у різні фази раневого процесу. У разі місцевого лікування ран важливою проблемою є досягнення терапевтичної дози наявних у полімерному носії лікарських препаратів в ураженій області зі збереження їх дії на необхідний замедичними показаннями час, тобто пролонгація лікувальної дії. Мета дослідження - вивчити вивільнення нанооксиду цинку із ранозагоювальної біодеградуючої нановмісної полімерної плівки біодеп-нано. Розроблено новий засіб для місцевого лікування ран різного генезу у вигляді біодеградуючої нановмісної полімерної плівки "Біодеп-нано", насиченої нанооксидом цинку. Дослідження проводились на дослідних базах ДВНЗ "Івано-Франківський національний медичний університет", а саме, у лабораторії "Центр біоелементології" та на базі кафедри загальної хірургії. Вивчення вивільнення діючих речовин проводили за допомогою колориметричної тест-системи на цинк Aquaquant з чутливістю 0,1 - 5 mg/l. фірми Merck KGaA (Німеччина). Розроблена ранозагоювальна біодеградуюча полімерна плівка поступово виділяє діючу речовину, а нанорозмірні частинки нанооксид цинку швидше виділяються із запропонованої полімерної композиції, ніж звичайний оксид цинку: що підтверджено в експерименті. Висновки: застосовані методи надають змогу кількісно вивчати вивільнення нанооксиду цинку й оксиду цинку з біодеградуючих ранозагоювальних полімерних плівок; експериментально встановлено, що ранозагоювальна нановмісна біодеградуюча полімерна плівка біодеп-нано має здатність поступово виділяти іони цинку протягом 2-х діб в ділянку ураження; нанооксид цинку виділяється з біодеградуючої плівки швидше та у більшій кількості, ніж оксид цинку, що розв'язує проблему транспортування ефективної дози діючої речовини в зону ураження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського