РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000615653<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сем'янчук В. Б. 
Використання антилейкотрієнових препаратів у дітей, хворих на бронхіальну астму / В. Б. Сем'янчук // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 1. - С. 84-87. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Обстежено 65 дітей віком від 5-ти до 7-ми років, хворих на бронхіальну астму (БА) з частково контрольованим або неконтрольованим перебігом у періоді загострення. У них гострі респіраторні вірусні інфекції часто ускладнювалися обструктивним синдромом (49,2 %) та пневмонією (16,9 %). Більшість таких епізодів лікувались за допомогою антибактеріальної терапії, незважаючи на нормальні показники загального аналізу крові та відсутності інфільтративних змін на оглядовій рентгенограмі органів грудної клітки. У процесі комплексного лікування дітям I групи призначено базову терапію БА у вигляді інгаляційних кортикостероїдів (ІКС), пацієнтам II групи - додатково антилейкотрієновий препарат монтелукаст (мілукант). Під час оцінки показників пікфлоуметрії відмічено покращання пікової швидкості у всіх дітей (p << 0,001), однак у дітей, що одержували додатково монтелукаст спостерігався кращий результат середньодобової бронхопрохідності (СДБП) 77,29 +- 1,17 % проти 72,87 +- 0,73 % в I групі (p << 0,05). Така ж тенденція спостерігалась під час оцінки приросту СДБП 19,9 +- 1,1 % та 23,35 +- 18 % у I та II групах відповідно. Після завершення стаціонарного лікування пацієнтам призначалась монотерапія ІКС (I група) або монтелукастом (II група) терміном на 3 міс. У дітей, що одержували монтелукаст діагностовано вищі показники СДБП 81,29 +- 1,17 % проти 89,27 +- 1,11 % в I групі (p << 0,05), та оцінка їх самопочуття була вищою. Такі відмінності у групах зумовлені більшою прихильністю пацієнтів до прийому монтелукасту у порівняні з ІКС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського