Сем'янчук В. Б. Використання антилейкотрієнових препаратів у дітей, хворих на бронхіальну астму / В. Б. Сем'янчук // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 1. - С. 84-87. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.Обстежено 65 дітей віком від 5-ти до 7-ми років, хворих на бронхіальну астму (БА) з частково контрольованим або неконтрольованим перебігом у періоді загострення. У них гострі респіраторні вірусні інфекції часто ускладнювалися обструктивним синдромом (49,2 %) та пневмонією (16,9 %). Більшість таких епізодів лікувались за допомогою антибактеріальної терапії, незважаючи на нормальні показники загального аналізу крові та відсутності інфільтративних змін на оглядовій рентгенограмі органів грудної клітки. У процесі комплексного лікування дітям I групи призначено базову терапію БА у вигляді інгаляційних кортикостероїдів (ІКС), пацієнтам II групи - додатково антилейкотрієновий препарат монтелукаст (мілукант). Під час оцінки показників пікфлоуметрії відмічено покращання пікової швидкості у всіх дітей (p << 0,001), однак у дітей, що одержували додатково монтелукаст спостерігався кращий результат середньодобової бронхопрохідності (СДБП) 77,29 +- 1,17 % проти 72,87 +- 0,73 % в I групі (p << 0,05). Така ж тенденція спостерігалась під час оцінки приросту СДБП 19,9 +- 1,1 % та 23,35 +- 18 % у I та II групах відповідно. Після завершення стаціонарного лікування пацієнтам призначалась монотерапія ІКС (I група) або монтелукастом (II група) терміном на 3 міс. У дітей, що одержували монтелукаст діагностовано вищі показники СДБП 81,29 +- 1,17 % проти 89,27 +- 1,11 % в I групі (p << 0,05), та оцінка їх самопочуття була вищою. Такі відмінності у групах зумовлені більшою прихильністю пацієнтів до прийому монтелукасту у порівняні з ІКС. Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-52
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Наукова періодика України
![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|