РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000615674<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Демчина Г. Р. 
Вплив кардіологічних препаратів на трансдукційні механізми регенерації кістки. Огляд літератури / Г. Р. Демчина, О. А. Петришин // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2016. - № 2. - С. 28-34. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Мета роботи - систематизувати результати оглядів джерел літератури щодо механотрансдукційних механізмів регенерації кісткової тканини та впливу на них кардіологічних засобів. Проведено міждисциплінарний аналіз 36-ти сучасних оригінальних досліджень та оглядових публікацій з проблематики механотрансдукційних процесів у кістковій тканині, фахової літератури з біомеханіки, остеології, біології клітини та молекулярної біології, клітинної біохімії, васкулярної біології, фармакології та клінічних досліджень із висвітлення результатів епідеміологічних даних про зв'язок остеопорозу з трьома групами гіпотензивних і кардіологічних засобів: блокаторами кальцієвих каналів; beta-адреноблокаторами; інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту. Встановлено, що фізіологічне ремоделювання, а також репарація і регенерація після пошкодження відбуваються під впливом функціонального навантаження за допомогою механотрансдукції - процесу, який забезпечує перетворення фізичних сил у біохімічні сигнали, які інтегрують клітинну відповідь. Шляхами, що забезпечують передачу сигналів є кальцієві іонні канали, інтегрини, автокринні та паракринні месенджери, як-от простагландини й оксид азоту. Кардіологічні засоби з групи інгібіторів кальцієвих каналів, які блокують проходження іонів кальцію через кальцієві канали, пригнічують виділення інтрацелюлярного кальцію в остеобластах та утворення кісткової тканини. Застосування beta-адреноблокаторів може бути ефективним у лікуванні та запобіганні остеопорозу в разі зростання активності симпатичної нервової системи. Інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту (і-АПФ) внаслідок пригнічення ангіотензину II та активаціїї NO-синтази і виділення оксиду азоту діють синергічно з механічно індукованим оксидом азоту, що має анаболічну дію на кісткову тканину. Висновки: врахування зазначених впливів кардіологічних препаратів на механотрансдукційні механізми евдасть змогу коригувати їх застосування, що покращить регенерацію та структуру кістки у пацієнтів із серцево-судинною патологією та гіпертонією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р251.254.24 + Р410-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського