РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000615788<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стаднік С. М. 
Вплив імуномодулювальної терапії статинами на когнітивні функції та рівень C-реактивного білка в пацієнтів з фібриляцією передсердь / С. М. Стаднік // Укр. неврол. журн.. - 2016. - № 2. - С. 50-55. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити вплив різних за інтенсивністю режимів ранньої терапії статинами на когнітивні функції та рівень C-рективного білка (C-РБ) у плазмі крові пацієнтів із персистентною та пароксизмальною формами фібриляції передсердь. У клінічне дослідження було залучено 188 пацієнтів. Середній вік - (56,8 +- 6,2) року. Всім пацієнтам на початку терапії виконували нейропсихологічне тестування для оцінки когнітивних функцій. Поряд зі стандартною терапією призначали розувастатин або аторвастатин (основна група, n = 116). У контрольній групі (n = 30) пацієнти одержували лише стандартну терапію. Визначали рівень C-РБ. На 14-ту добу перебування в стаціонарі та через 6 міс проводили повторне дослідження C-РБ та оцінку когнітивних функцій. У клінічній картині встановлено легкі (52,7 %) та помірні (25,0 %) когнітивні розлади. У більшості пацієнтів до лікування відзначено підвищений вміст C-РБ у плазмі крові (у середньому (9,7 +- 4,3) мг/л). У хворих основної групи на тлі лікування статинами покращилися розумова працездатність і увага, про що свідчило зменшення середнього часу пошуку чисел під час виконання проби Шульте. Тривала терапія статинами сприяла покращанню короткочасної та тривалої пам'яті, вірогідному зниженню вмісту C-РБ. Так, через 2 тиж відзначено зниження середніх рівнів C-РБ до (6,99 +- 3,12) мг/л у підгрупі розувастатину та до (5,14 +- 3,06) мг/л у підгрупі аторвастатину, через 6 міс - відповідно до (2,32 +- 2,18) і (1,83 +- 2,07) мг/л. Висновки: одержані дані надають підставу рекомендувати терапію статинами, починаючи з перших днів після госпіталізації всім хворим з когнітивною дисфункцією на тлі персистентної та пароксизмальної форм фібриляції передсердь, що знижує кількість ускладнень і покращує прогноз захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського