РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000617381<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Белінська Я. В. 
Концептуальні підходи до стабілізації грошового обігу в умовах кризи / Я. В. Белінська, Н. С. Козій // Екон. вісн. ун-ту /Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2016. - № 29/1. - С. 274-281. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти стабілізації грошового обігу в Україні в умовах кризи. Розроблено концептуальні підходи до стабілізації грошового обігу в умовах кризи. Використано загальнонаукові і спеціальні методи дослідження, а саме: методи аналізу й синтезу - з метою дослідження тенденцій грошового обігу в Україні та обгрунтування необхідності стабілізації грошового обігу; систематизації та класифікації - для виділення методів та інструментів регулювання грошового обігу з метою його стабілізації; методи узагальнення результатів при формуванні висновків. Розроблено підходи до стабілізації грошового обігу з метою забезпечення відповідності динаміки, структури і обсягу грошової маси потребам економічного розвитку країни. Обгрунтовано, що необхідною умовою стабілізації грошового обігу є підвищення його керованості шляхом вдосконалення структури грошової маси (дедоларизації й стимулювання безготівкових платежів за розвитку методів контролю за поширенням платіжних інновацій). Методологічною основою стабілізації грошового обігу має бути взято пруденційний підхід, згідно з яким необхідно концентрувати зусилля на упередженні дисбалансів грошового обігу шляхом моніторингу найменш контрольованого фактору і швидкості грошей, що залежить від частки високоліквідних активів (насамперед, готівки та іноземної валюти) у грошовому обігу. Висновки: запропоновані концептуальні підходи до стабілізації грошового обігу враховують розвиток механізмів грошового-кредитного ринку Україні, а тому орієнтовані на забезпечення повноцінного виконання гривнею своїх функцій, підвищення керованості грошового обігу. Їх практична реалізація дозволить НБУ стабілізувати грошовий обіг і на цій основі ефективно проводити монетарну політику в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського