РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000617884<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Страшнова І. В. 
Створення і оцінка біотехнологічної цінності композицій лактобактерій / І. В. Страшнова, А. І. Матковська, О. В. Басюл // Мікробіологія і біотехнологія. - 2016. - № 2. - С. 61-74. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - з'ясувати біотехнологічний потенціал виділених із м'ясної сировини і колекційних штамів лактобактерій та створених за їх участі композицій. Методи - лактобактерії зі зразків м'яса виділяли шляхом пересівів проб у знежирене молоко із наступним пересівом на MRS-агар і бульйон. Колекційні штами попередньо культивували у MRS-бульйоні з 5 % вмістом глюкози. Кислотоутворення визначали за активною і титрованою кислотністю; активність зсідання молока - за тривалістю утворення згустка; антагоністичну активність до колекційних умовно-патогенних і патогенних бактерій - лунково-дифузійним методом; внутрішньородовий антагонізм - методом перпендикулярних штрихів; стійкість до NaCl і фенолу при низьких плюсових температурах - за інтенсивністю росту у MRS-бульйоні; стійкість до антибіотиків - диско-дифузійним методом. Результати: зі зразків м'ясної сировини виділено штами лактобактерій, котрі характеризувалися диференційними показниками активної і титрованої кислотності, швидкості зсідання молока і своєрідністю утворюваного згустка. Виділені із проб м'яса і колекційні штами лактобактерій мають варіабельну антагоністичну активність щодо тест-штамів S. aureus, E. coli, P. vulgaris, B. cereus, S. enteritidis. Визначено стійкість штамів, лактобактерії до 5,0 і 7,0 % NaCl; 0,2 і 0,4 % фенолу при культивуванні та антибіотиків. На основі штамів Lactobacillus sp. M6, L. delbrueckii ssp. bulgaricus 444 і L. plantarum 991 створено 6 варіантів композицій. Найкращу антагоністичну активність, інтенсивність росту при 7,0 % NaCl і 0,4 % фенолу при 5 <$E symbol Р>C, стійкість до антибіотиків виявили композиції Lactobacillus sp. М6+L. delbrueckii ssp. bulgaricus 444 у співвідношенні 2:1 і Lactobacillus sp. M6+L. plantarum 991 у такому ж співвідношенні. Висновки: отримані результати свідчать про наявність у досліджених штамів лактобактерій біотехнологічних властивостей, вираженість і стабільність яких у композиціях збільшується. Найперспективнішими для промислової апробації є композиції Lactobacillus sp. M6+L. delbrueckii ssp. bulgaricus 444 і Lactobacillus sp. M6+L. plantarum 991 у однакових співвідношеннях 2:1.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.265*871

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського