РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000618518<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Varbanets L. D. 
Pseudomonas chlororaphis subsp. aureofaciens native and modified by complexes of Ge(IV) and Sn(IV) lipopolysaccharide antiviral activity = Антивірусна активність нативного та модифікованого комплексами Ge(IV) і Sn(IV) ліпополісахариду Pseudomonas chlororaphis subsp. aureofaciens / L. D. Varbanets, A. N. Kyrychenko, I. I. Seifullina, N. V. Shmatkova, O. S. Brovarskaya, L. V. Yaroshenko, L. D. Popov // Biotechnologia Acta. - 2016. - 9, № 1. - С. 64-70. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

Мета роботи - вивчити зміни противірусної активності ліпополісахариду Pseudomonas chlororaphis subsp. aureofaciens за модифікації його координаційними сполуками олова (IV) і германію (IV), синтезованими на основі гідразидів ароматичних, піридинкарбонових кислот і відповідних гідразонів ароматичних альдегідів. Для модифікації ліпополісахариду P. chlororaphis subsp. аureofaciens УКМ-306 було вибрано широкий ряд координаційних сполук германію (IV) та олова (IV). Вивчення антивірусної активності ліпополісахариду та його модифікованих препаратів (1-35) на моделі "Вірус тютюнової мозаїки - надчутлива рослина" показало, що багато з досліджуваних препаратів виявляють високу антивірусну активність, що пов'язано з їх складом і структурними особливостями. Такі препарати становлять інтерес як перспективні агенти у боротьбі з вірусними захворюваннями рослин. Антивірусна дія препаратів (% інгібування, I, %), що нейтралізує інфекційність вірусу, залежить від: металу-комплексоутворювача [сполуки олова (IV) активніші (I, % 65 - 79) у порівнянні з комплексами германію (IV) (I, % 26 - 62)], кількості функціональних груп у молекулах лігандів [(гідразонні комплекси олова (IV) активніші (I, % 69 - 79) за гідразидні (I, % 48 - 63)], а також від форми ліганду, що координується, у поєднанні з різними замісниками [комплекси із саліцилоїлгідразонами 4-метокси- (I, % 71), 4-гідроксибензальдегідів (I, % 77) та пірогалолу (I, % 72) з кетонною O(C=O)-N(CH=N) формою ліганду більш активні, ніж з енольною O(C-O)-N(CH=N) формою ізонікотиноїлгідразонів тих самих альдегідів (I, % 32 - 63)]. Уведення 2-х замісників (OH- і Br-) у гідразидний фрагмент молекули гідразону суттєво підвищує активність комплексів олова (IV) з енольною формою ліганду (I, % 79).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.141.2*725.123 + П478.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського