РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000618531<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gorbunov L. V. 
Possibility of computer experiment in study of animal spermatozoa heterogeneity = Можливості комп'ютерного експерименту в дослідженні гетерогенності сперматозоїдів тварин / L. V. Gorbunov, Ye. M. Mazharova // Biotechnologia Acta. - 2016. - 9, № 2. - С. 70-81. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Розроблено імітаційну модель оцінки рухливості та запліднювальної здатності сперматозоїдів тварин з урахуванням їх початкового стану й ефективності етапів кріоконсервування. В основу моделі покладено аналітичний вираз, що відображає основні причини виживаності репродуктивних клітин в онтотехно- і філогенезі. Зниження резистентності сперматозоїдів залежить від низки біологічних (виду тварини, фізіологічного стану донора і реципієнта, якості еякуляту) та технологічних (ефективності способів кріоконсервування і запліднення яйцеклітин тварин) чинників. Розбіжність між значеннями рухливості клітин, одержаними розрахунковим і експериментальним способами, становила не більше 2 % в результаті проведення власних дослідів і менше 5 % - для даних, наведених у літературі. Особливістю моделі є повна незалежність показників ефективності досліджуваних технологій від гетерогенності еякуляту тварин. Проведений комп'ютерний експеримент показав, що розбіжність початкової рухливості та запліднювальної здатності сперматозоїдів залежно від варіації біологічних параметрів змінюється від 50 до 100 %, при цьому похибка визначення показника ефективності обраної технології становить близько 1 %. Порівняльний аналіз альтернативних технологій кріоконсервування сперматозоїдів показав максимальну ефективність етапів застосування кріопротектора, режиму заморожування, виживаності та запліднювальної здатності. Застосування моделювання надає змогу багаторазово знизити розкид між значеннями рухливості сперматозоїдів, одержаними у різних дослідах, і тим самим більш ніж на порядок скоротити час і грошові витрати, необхідні для одержання достовірного результату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.11*716-636-601.2 + П534.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського