РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000618543<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Голубкова І. М. 
Оцінка морозостійкості та зимостійкості видів роду Persica Mill. у Правобережному Лісостепу України / І. М. Голубкова // Інтродукція рослин. - 2016. - № 2. - С. 82-90. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - визначити потенційну морозостійкість пагонів і генеративних бруньок представників роду Persica Mill за умов змодельованого низькотемпературного стресу та фактичну (польову) зимостійкість у зв'язку із селекцією і поширенням у північніші райони зростання. Досліджено види Persica davidiana Carr, та P. vulgaris Mill. (представлений сортами: Дніпровський - F2 від сорту Дружба (одержаний з насіння китайського походження), Антоціановий - Поліський х Пекінський, Поліський - Августовський х Мао-тха-ор та Супутник - міжвидовий гібрид Persica davidiana х Мао-тха-ор) з колекції Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України. Проморожування пагонів проводили в лабораторії фізіології Інституту садівництва УААН у холодильній камері "Frigera ". Польову зимостійкість оцінювали візуально за 8-бальною шкалою С. Я. Соколова. Встановлено, за штучного проморожування пагонів за температури 30 ° найбільше пошкоджуються тканини апікальної частини пагона. У P. vulgaris ступінь пошкодження становив 70,8 - 92,6 %, у P. davidiana - 77,0 %. Уразливою є частина пагона у варіанті проморожування крізь бруньку у порівнянні з тканинами міжвузля. Найвразливіші органи пагона - бруньки (90 - 96 %). Польова оцінка зимостійкості рослин обох видів становила у середньому за роки спостереження 2,25 бала. Висновки: представники роду Persica є досить морозостійкими. Найменший ступінь пошкодження відзначено у P. davidiana (46,3 %), а серед сортів P. vulgaris у Антоціанового (55,3 %) та Супутник (59,2 %). Вони здатні витримувати температуру навіть нижче за задану, хоча плодові бруньки гинуть вже за температури 30 ° C. Використання в селекції виду P. davidiana, сортів Антоціановий і Супутник надасть змогу створити генотипи, адаптовані до умов зростання в Лісостепу України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.3-275.93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського