РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000618564<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Клапчук В. В. 
Динаміка здібностей до підтримки рівноваги у хворих на гіпертонічну хворобу, які перенесли інсульт, під впливом комплексної фізичної реабілітації / В. В. Клапчук, В. В. Фетісова, М. О. Александрова // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2015. - 3, № 3. - С. 508-513. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Показано, що вихідні показники здібностей до підтримки рівноваги та функціонального стану серцево-судинної системи жінок віком 40 - 52 років, хворих на гіпертонічну хворобу 2 ст., які перенесли інсульт, відрізнялись від норми. Після комплексної фізичної реабілітації за умов санаторію достовірно покращились результати таких тестів на рівновагу як "стоячи на одній нозі у позі "ластівки"" та проб Ромберга - Яроцького. Показники систоличного і діастоличного артеріального тиску та частоти серцевих скорочень наприкінці курсу фізичної реабілітації не мали статистично достовірної різниці у групах обстежених хворих. До впровадження рекомендовано програму фізичної реабілітації, яка містить сегментарно-рефлекторний масаж, пасивну й активну гімнастику, фізичні вправи на розслаблення паретичних м'язів в комбінації з дихальними вправами, а також спеціальні вправи на підтримку рівноваги. При цьому у першій половині курсу як вихідні переважно використовують положення сидячи на стільці та лежачи з піднятим корпусом, а у другій - лежачи, сидячи та стоячи. Розроблені комплекси містять більше вправ для ніг, ніж для рук, оскільки під час виконання останніх значно підвищується артеріальний тиск у порівнянні із вправами для м'язів ніг. Переважають вправи, у яких беруть участь великі м'язові групи. Вони мають більшу депресорну дію, ніж вправи для малих м'язових груп. Хворим, що страждають на запаморочення та порушення статикодинамічної стійкості, призначають елементи вестибулярного тренування (вправи на розвиток рівноваги, зміни положення голови у просторі, вправи із заплющеними очима тощо). Доведено, що така програма має перевагу перед загальноприйнятим відновним лікуванням, яке включає традиційну лікувальну гімнастику і класичний масаж.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р627.703.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського