РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000618578<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рєзнік А. В. 
Аналіз захворюваності на злоякісні пухлини щитоподібної залози у Сумській області / А. В. Рєзнік, В. А. Сміянов, С. В. Тарасенко, Ю. В. Москаленко, В. А. Лукаш // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2015. - 3, № 4. - С. 609-617. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

За останнє десятиліття у Сумській області відмічається надзвичайне поширення патології щитоподібної залози (ЩЗ), яке перевищує загальноукраїнські показники. Мета роботи - аналіз статистичних даних захворюваності населення Сумської області на рак ЩЗ в період 2004 - 2014 рр. За даними Національного канцерреєстру, у період 2004 - 2014 рр. було зареєстровано 1131 випадки раку ЩЗ (РЩЗ) (в середньому за рік - 102,82 +- 10,05). За період спостереження 2004 - 2014 рр. найвища захворюваність на РЩЗ спостерігалась в Буринському, Краснопільському, Кролевецькому, Тростянецькому, Шосткінському районах та в м. Суми. Під час проведення вікового аналізу пацієнтів з РЩЗ виявлено, що найвища захворюваність відмічається у людей віком від 40-ка до 59-ти років. За результатами дослідження гістологічних типів злоякісних пухлин ЩЗ було виявлено, що значну перевагу має папілярний рак ЩЗ, питома частка якого коливається від 70,37 до 81,75 % від загальної кількості всіх РЩЗ. Помітну частку займає фолікулярний рак ЩЗ, вона коливається в різні роки в межах 13,14 - 25 %. Захворюваність на медулярний рак знаходиться в межах від 1,35 до 5,83 %, недиференційований та плоскоклітинний рак ЩЗ, залежно від року спостереження, коливається від 0 до 3,33 %. Співвідношення гістологічних типів РЩЗ відповідає аналогічним даним, характерних для інших країн (World Health Organization, 2004). На зростання кількості хвороб ЩЗ у Сумському регіоні здійснюють вплив комплекс різних факторів: забруднення навколишнього середовища солями важких металів, радіонуклідами, йододефі- цит, пов'язаний з геохімічними та кліматичними факторами, а також у значною мірою - покращання клінічної та морфологічної діагностики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4СУМ)026.256 + Р569.452

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського