РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000618610<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крюченко Н. О. 
Форми хімічних елементів-індикаторів у поверхневих відкладах над рудопроявами поліметалів / Н. О. Крюченко, Е. Я. Жовинський, О. А. Андрієвська // Мінерал. журн.. - 2016. - 38, № 2. - С. 82-87. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати математичного та термодинамічного моделювання існування різноманітних форм хімічних елементів у розчинах поверхневих відкладів (грунтів) за різних кислотно-лужних умов. Визначено, що переважною формою знаходження міді та свинцю в зоні гіпергенезу за pH << 6 є катіонна (рухома), для цинку ця форма властива за pH << 7,5. За лужних умов переважними формами існування металів у грунтових розчинах є нерозчинні карбонатна та гідроксильна. На прикладі Прутівського, Родіонівського та Крутобалкінського рудопроявів міді на території Українського щита встановлено, що за слаболужних умов, коли рухомі форми рудного елемента (міді) не можуть існувати, локальні сольові ореоли над рудопроявом утворюють катіонні форми інших металів (Zn, Pb тощо). Це надає змогу використовувати їх та таких фізико-хімічних умов як елементи-індикатори. Розроблено технологію контрастування сольових ореолів за рухомими катіонними формами елементів-індикаторів. Визначення їх у грунтовому розчині поверхневих відкладів (опідзолених, глинистих, звичайних чорноземів) здійснюється шляхом додавання 0,1н HCl і створенням кислотного середовища з pH << 6. Визначено, що найбільшого підкиснення для визначення елементів-індикаторів потребують опідзолені чорноземи, для яких характерна наявність органомінеральних колоїдів із високою поглинальною здатністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського