РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000618696<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мельниченко А. А. 
Теоретичні засади сучасної філософії управління / А. А. Мельниченко // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Філософія. Психологія. Педагогіка. - 2015. - № 1. - С. 57-63. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Обгрунтовано необхідність розробки теоретичних засад сучасної філософії управління з огляду на динамічні процеси суспільного розвитку. Зокрема йдеться про важливість філософського теоретичного обгрунтування процесів децентралізації управління в Україні. Узагальнено підходи до розуміння філософії управління як галузі філософського знання. Наголошено на неприпустимості зведення філософії управління до теорії управління, кібернетики або синергетики. Виділено американську, китайську, японську, західноєвропейську та радянську традиції в філософії управління. Увагу приділено китайській традиції філософського осмислення проблем управління, заснованій на органіцизмі, та радянській, заснованій на марксизмі. Розглядаючи управління як суспільне відношення відстоюється позиція щодо необхідності забезпечення суб'єкт-суб'єктних управлінських відносин на противагу суб'єкт-об'єктному підходу в управлінні. Розглянуто проблему філософії управління, яка перетинається з іншими науковими дисциплінами: соціальною філософією, соціологією, теорією управління, психологією, політологією тощо. Предметом філософії управління вказано основні поняття, закономірності, принципи та методи управління, на основі яких функціонують і розвиваються соціальні системи будь-якого рівня. Зазначено щодо необхідності дослідження проблем управління в контексті сучасного прочитання концепції наукового управління соціальними процесами, яка корелює з концепцією сталого розвитку суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:З812

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Філос.Псих.Пед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського