РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000618728<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кононець М. О. 
Феномен довіри в ментальних репрезентаціях студентів технічного університету / М. О. Кононець // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Філософія. Психологія. Педагогіка. - 2015. - № 3. - С. 77-85. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Довіра є основою всіх людських взаємозв'язків, від випадкових зустрічей до дружніх і близьких відносин. Надано результати теоретичного аналізу методологічних підходів до вивчення феномена довіри. Показано, що спільної думки щодо визначення поняття довіри на сьогодні не існує. Проте, загалом довіра пов'язана з ментальними репрезентаціями особистості, може виявлятися по відношенню до різних об'єктів (індивідів, груп, організацій, соціальних інститутів) і часто визначається через дію або поведінку. На думку психологів, ментальні репрезентації особистості щодо довіри є образами уяви, що автоматично утворюються у свідомості людини протягом набуття нею життєвого досвіду та не сприймаються свідомо. Описано особливості ментальних репрезентацій і експектацій студентів технічного університету щодо виявлення довіри до інших людей. Констатовано, що для більшості студентів (88 %) характерними є ментальні репрезентації щодо виявлення довіри до інших людей. Хоча частина з них (9 %) зазначила, що довіряти можуть не всім й не завжди, і довіра приходить згодом, а 6 % респондентів із даної підгрупи визнали, що вони занадто довірливі, і це іноді завдає їм дискомфорту. Значно меншу підгрупу умовно утворили 12 % респондентів з "обережними" ментальними репрезентаціями, які вважають, що варто довіряти тільки найближчим людям, а іншим - ні. Повторення експерименту Х. Уотерс і Е. Уотерс надало можливість констатувати, що до першої підгрупи належали респонденти з позитивно сформованими у дитинстві експектаціями щодо довіри, а до другої - з негативними експектаціями. Перспективи подальших досліджень автор вбачає у розробці психокорекційних програм для підвищення інтенсивності довіри в студентів з різним рівнем недовіри до оточуючих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю940.3 + Ю937.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Філос.Псих.Пед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського