РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000618769<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Воронич-Семченко Н. М. 
Зміни когнітивних функцій школярів за умов йододефіциту / Н. М. Воронич-Семченко, С. В. Варунків, В. А. Семченко, В. О. Воронич // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 2. - С. 10-12. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проведено клініко-фізіологічне обстеження 38-ми дітей ендемічного регіону віком від 8-ми до 17-ти років, яким було діагностовано латентний гіпотиреоз (основна група), та 176-ти практично здорових однолітків інтактного регіону (контрольна група). Для визначення функціонального стану щитоподібної залози у сироватці крові визначали вміст загального трийодтироніну (T3), загального та вільного тироксину (T4, fT4), тиреотропного гормону (ТТГ) аденогіпофізу, а також досліджували концентрацію йоду в сечі. Когнітивні функції характеризували за показниками уваги у результаті проведення коректурної проби та темпом сенсомоторних реакцій, який оцінювали за допомогою модифікованих таблиць Шульте. Виявлено, що у всіх дітей із латентним гіпотиреозом незалежно від віку знижений коефіцієнт точності виконуваної роботи, стійкість уваги зростає поступово, рано розвивається втома, а швидкість аналізу інформації достовірно знижується уже на 5-ту хв тестування щодо аналогічних даних у здорових однолітків. Діти контрольної групи під час тестування допускали менше помилок, темп виконання роботи у них протягом 5-й хв залишався стабільно високим. Встановлено наявність кореляційного зв'язку між показниками коректурної проби, сенсомоторних реакцій та даними тиреоїдного статусу школярів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.23 + Р120.121.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського