РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000618789<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тітов І. І. 
Динаміка змін маркера хірургічного стресу кортизолу під час трансдуоденальних ендоскопічних втручань залежно від методу загальної анестезії / І. І. Тітов, С. В. Мельник, О. Л. Ткачук, В. В. Протас, О. М. Копчак // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 2. - С. 73-76. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Існують різні варіанти анестезіологічного забезпечення трансдуоденальних ендоскопічних оперативних втручань (ТДЕОВ). Вибір методу анестезії не має чітко встановленого та загальноприйнятого алгоритму. Мета роботи - порівняти динаміку хірургічного стресу за рівнем кортизолу сироватки крові у хворих, яким проведено траснсдуоденальні ендоскопічні операції (ТЕО) з використанням різних видів анестезіологічної тактики. Проведено проспективну оцінку анестезіологічного забезпечення ТДЕОВ у 3-х групах хворих на механічну жовтяницю. До групи 1 увійшли 25 хворих, яким проводили поверхневу седацію зі збереженням спонтанного дихання (пропофол + фентаніл). До групи 2 порівняння увійшли 25 хворих, яким для проведення ендобіліарної ретроградної холонгіопанкреатографїї застосовували загальну анестезію з інтубацією трахеї та штучною вентиляцією легень (пропофол + фентаніл + тракріум). До групи 3 увійшли 50 хворих, яким під час ендобіліарної ретроградної холангіопанкреатографії проводилась глибока седація пропофолом і фентанілом із застосуванням гастроларингеальної трубки та режиму допоміжної вентиляції легень (SIMV). З метою оцінки стресової відповіді організму на оперативне втручання за умов 3-х різних стратегій анестезіологічного захисту вивчено динаміку змін рівня кортизолу в сироватці крові. Виявлено суттєве підвищення вихідного рівня кортизолу у хворих усіх 3-х груп, що зумовлено психоемоційним збудженням перед початком операції. На основному етапі ендоскопічного оперативного втручання рівень кортизолу знизився у порівнянні з вихідними значеннями у хворих усіх груп, але при цьому найбільше у хворих 3-ї та 2-ї груп, що зумовлено усуненням психоемоційного стресу та комплексною протективною дією загального знеболення. Високе значення рівня кортизолу у хворих 1 групи пояснено як наслідок негативного впливу низки несприятливих чинників, які притаманні такому типу знеболення, а саме: субклінічна гіпоксемія, гіперкапнія, артеріальна гіпертензія тощо. Висновки: внутрішьовенна анестезія з використанням гастроларингеальної трубки та допоміжної вентиляції легень SIMV забезпечує мінімальний рівень хірургічного стресу, є найбільш оптимальна, з-поміж інших використаних авторами, у плані безпеки для хворого та зручності для ендоскопіста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.4-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського