РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000619372<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іванченко О. 
Вміст важких металів у листках деревних рослин парків м. Дніпропетровська / О. Іванченко, В. Бессонова, Н. Капелюш // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2016. - Вип. 72. - С. 82-92. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Досліджено вміст важких металів у листках деревних рослин парків м. Дніпропетровська, які розташовані на різних відстанях від джерел забруднення. Кількість цих елементів (Fe, Mn, Zn, Cu, Cd, Pb, Ni, Cr) в асиміляційних органах Tilia platyphyllos Scop., Acer platanoides L. та у хвої Thuja orientalis L., що ростуть у парках міста, переважно більша, ніж у парку с. Орловщина (відносно чиста зона). Концентрація всіх досліджуваних металів найвища у листках дерев парків ім. М. І. Калініна та Молодіжному, які перебувають у сфері дії емісій промислових підприємств. Суттєво менша кількість металів накопичується в органах асиміляції рослин у районах житлових забудов, віддалених від промислових комплексів. Співвідношення Mn/Fe в листках усіх рослинних об'єктів збільшується у парках ім. М. І. Калініна, Молодіжному та Т. Г. Шевченка стосовно рослин, які використовувались як контроль. В інших парках цей показник статистично не відрізняється від значень контрольного варіанта або трохи знижується. Концентрація біогенних металів не вища, ніж верхні критичні рівні їх накопичення у рослинах, тоді як вміст таких металів як Ni, Cd, Cr, за шкалами деяких дослідників, перевищує їх, що може викликати токсичний ефект, особливо за одночасної дії. Рівень накопичення важких металів опосередковано свідчить про ступінь забруднення ними паркових територій і може бути використаний як індикатор оцінки стану навколишнього середовища у рекреаційних зонах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-641.1 + Е0*809(45УКР4-4ДНІ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського