РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000619378<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Степанюк Я. 
Порівняльна морфологія нюхового органа тритона звичайного (Lissotriton vulgaris) та жаби озерної (Pelophylax ridibundus) / Я. Степанюк // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2016. - Вип. 72. - С. 134-139. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Периферичний відділ нюхового аналізатора більшості земноводних складається з основної нюхової та додаткової (вомероназальної) системи. У роботі за допомогою загальноприйнятих гістологічних методів порівняно морфологію нюхового органа тритона звичайного (Lissotriton vulgaris) і жаби озерної (Pelophylax ridibundus). Встановлено, що нюховий орган представників хвостатих і безхвостих амфібій має суттєві морфологічні відмінності. У тритона звичайного він не диференційований на відділи, має трубчасту форму, а вомероназальний орган залягає латерально. Поверхня нюхового епітелію має складки, які утворені випинаннями респіраторних клітин. Нюховий орган жаби озерної розмежований на основну, середню та нижню порожнини. Основна носова порожнина вистелена нюховим епітелієм, середня - респіраторним епітелієм, а нижня має вомероназальний орган, який залягає медіально. Нюховий орган обох досліджуваних видів має велику кількість залоз Боумена, вомероназальну та латеральну носову залози. Припущено, що додаткове зволоження нюхового епітелію відбувається секретом орбітальної залози, який потрапляє в нюховий орган через носослізну протоку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.341.35 Sal*69 + Е623.341.132 Buf*69

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського