РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000620382<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Анфілова М. Р. 
Визначення факторів ризику епітелій-мезенхімального переходу у слизовій оболонці урогенітального тракту жінок в умовах запального процесу, індукованого C. trachomatis, U. urealyticum та M. genitalium / М. Р. Анфілова // Здоровье женщины. - 2016. - № 6. - С. 144-148. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета дослідження - встановлення можливої асоціації між видом збудника, типом інфекційного процесу, тривалістю запальної реакції у слизовій оболонці урогенітального тракту, вмістом міжклітинних адгезинів і частотою виявлення підвищеного вмісту маркерів епітелій-мезенхімального переходу (ЕМП) у змивах з каналу шийки матки у період після ерадикації збудника у жінок, інфікованих C. trachomatis, U. urealyticum та M. genitalium. У ході проведеного дослідження встановлено, що факторами ризику ЕМП слизової оболонки урогенітального тракту жінок, які перенесли хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, є тривале (більше 30 днів) підтримання підвищених концентрацій адгезинів ICAM-1 і VCAM, рецидивний і латентний перебіг вихідного інфекційного процесу. Вид збудника не впливає на ймовірність розвитку ЕМП. Зроблено висновки, що вірогідність розвитку ЕМП в урогенітальному тракті жінок, що перенесли інфекцію, спричинену C. trachomatis, U. urealyticum та M. genitalium, залежить від тривалості підтримання підвищених концентрацій міжклітинних адгезинів у сироватці крові і призводить до збільшення ризику ЕМП на 17,2 - 19,2 %. Необхідні подальші дослідження для визначення детермінант персистенції запальної реакції слизової оболонки урогенітального тракту після елімінації антигену та способів впливу на них для профілактики метаплазії та інфертильності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016 + Р696.016

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського