РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000620383<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Смоланка І. І. 
Сучасний погляд на лікування хворих на фіброзно-кістозну мастопатію / І. І. Смоланка, А. Д. Лобода // Здоровье женщины. - 2016. - № 6. - С. 149-152. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета дослідження - визначення ефективності препарату епігалін брест у лікуванні фіброзно-кістозної мастопатії (ФКМ) у жінок. У дослідження включено 50 жінок із встановленим діагнозом ФКМ (дифузна кістозна мастопатія). Всі жінки скаржилися на біль і набряк обох грудних залоз (ГЗ) за 3 - 20 діб до початку менструації. Шляхом сліпої рандомізації всі жінки були розподілені на 2 групи. Хворі першої групи вживали препарат епігалін брест по 1 таблетці 2 рази на добу протягом трьох місяців. Хворі другої групи вживали препарат прутняка за затвердженою в інструкції схемою. Хворі обох груп не відрізнялися за віком (від 22 до 48 років). Усім хворим під час загального обстеження виконано УЗД ГЗ, а хворим віком понад 40 років також виконували мамографію. У хворих обох груп виявлено множинні кісти обох ГЗ, розмір яких коливався у межах від 3 до 22 мм. За середнім розміром кіст групи були зіставні. Для оцінювання ефективності лікування в обох групах визначено 3 параметри: біль у ГЗ, який оцінювали за шкалою від 0 (відсутність болю) до 10 (нестерпний біль); щільність тканини ГЗ, для визначення якої виконували еластографію (кПа); середній діаметр кісти. За результатами дослідження у першій групі виявлено реалізацію позитивного ефекту препарату епігалін брест. У хворих даної групи відзначено зниження середнього ступеня болю, тобто пацієнтки практично не відчували болю перед менструацією, повну відсутність кістозних елементів у ГЗ виявлено у 90 % пацієнток. Жодна пацієнтка не відзначила погіршення стану ГЗ за час спостереження. У хворих другої групи середній ступінь болю не змінився, але 10 % пацієнток відзначили посилення больового синдрому після припинення вживання препарату прутняка. У 15 % пацієнток даної групи знову з'явилися кісти, а їх середній діаметр почав збільшуватися. Щільність тканини ГЗ мала тенденцію до збільшення. Зроблено висновки, що комплексний рослинний препарат епігалін брест є ефективним засобом у лікуванні мастопатії. У разі регулярного вживання епігалін брест зменшує на 68 % наявність кістозного компонента у жінок з мастопатією. Епігалін брест за регулярного вживання зменшує щільність тканини ГЗ, реалізуючи функцію онкопротектора. Епігалін брест значно знижує больовий синдром перед менструацією, чим суттєво покращує якість життя жінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського