РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000620438<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маковецький П. П. 
Нозокоміальний менінгіт у хворих з черепно-мозковою травмою у ранній період / П. П. Маковецький // Ендоваскуляр. нейрорентгенохірургія. - 2016. - № 2. - С. 59-70. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - визначити вірогідні чинники ризику, які впливають на перебіг нозокоміального менінгіту (НКМ) у хворих з черепно-мозковою травмою (ЧМТ) у ранній період. Проведено проспективне клініко-мікробіологічне дослідження потерпілих з ЧМТ, які перебували на лікуванні у Київській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги у 2009 - 2011 рр. У 31 (2 %) пацієнта з ізольованою тяжкою та середньої тяжкості ЧМТ у ранній період розвинувся НКМ. Установлено чинники ризику несприятливого перебігу НКМ: пов'язані зі станом організму (вік понад 60 років, супутня соматична та ендокринна патологія, комбінація нозокоміальних інфекцій, перебування в стані алкогольного сп'яніння), пов'язані з травмою (проведення ургентного оперативного втручання, порушення свідомості 8 балів за шкалою коми Глазго і менших, лікворея, надання спеціалізованої допомоги пізніше 24 год, повторна ЧМТ), пов'язані з інтраопераційними особливостями (об'єм крововтрати понад 1 л, тривалість операції понад 2 год, хірургічний доступ крізь слизові оболонки). Зі збільшенням кількості чинників ризику НКМ прогресивно збільшується летальність хворих. Достовірно несприятливий перебіг НКМ зумовлювали порушення свідомості менше ніж 8 балів за шкалою коми Глазго і надання спеціалізованої нейрохірургічної допомоги пізніше 24 год. Зроблено висновок, що необхідно враховувати чинники ризику несприятливого перебігу НКМ у ранній період ЧМТ, що надасть змогу зменшити тривалість лікування та летальність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77 + Р627.016.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100899 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського