РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000620482<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Уманець Т. Р. 
Алергічний риніт і бронхіальна астма у дітей: оцінка ефективності левоцетиризину / Т. Р. Уманець, В. Ф. Лапшин, С. Ю. Матвеева, О. І. Пустовалова // Соврем. педиатрия. - 2016. - № 3. - С. 85-89. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення ефективності та безпеки застосування препарату цетрилев у дітей з алергічним ринітом (АР) і бронхіальною астмою (БА). Обстежено 60 дітей віком 6 - 14 років з АР, поєднаним з БА. Всі діти методом рандомізації були розділені на дві групи: основну (32 дітей) і групу порівняння (29 дітей). Дітям основної групи на тлі базисної терапії призначався цетрилев ("Євро Лайфкер ЛТД") у режимі дозування 1 таблетка (5 мг) на добу протягом 4 тиж. Діти групи порівняння отримували тільки базисну терапію. Для базисної терапії БА легкого перебігу застосовувався монтелукаст 5 мг ввечері 1 раз на добу. Для оцінки ефективності всім дітям проведено бальну оцінку симптомів АР і БА, спірометрію, риноцитограму, тест астма-контроль. Доведено, що включення препарату цетрилев у терапію дітей з АР, поєднаним з БА, мало позитивний терапевтичний ефект на симптоми як риніту, так і БА. У дітей основної групи спострігалась достовірна регресія симптомів АР, зменшення запальних змін у слизовій оболонці верхніх дихальних шляхів, покращання показників функції зовнішнього дихання. Зроблено висновки, що терапевтичний ефект препарату цетрилев пов'язаний з антиалергічним і протизапальним ефектами. Відсутність побічних реакцій, хороша переносимість даного препарату надають можливість рекомендувати його для лікування АР у дітей шкільного віку з БА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-52 + Р733.682.440.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського