РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000620765<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Макогон В. Д. 
Інституційний підхід до формування та реалізації бюджетної політики / В. Д. Макогон // Екон. вісн. ун-ту : зб. наук. пр.. - 2016. - Вип. 30/1. - С. 196-202. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання інституційного підходу до формування та реалізації бюджетної політики. Мета дослідження - розкриття особливостей розвитку інституційного підходу та визначення завдань створення ефективної інституційної основи формування та реалізації бюджетної політики (БП). У роботі було застосовано сукупність наукових методів і підходів, у тому числі системний, структурний, порівняльний, факторний методи, що надало змогу реалізувати концептуальну єдність дослідження. Розкрито етапи розвитку та напрями інституціоналізму: соціально-психологічний, соціально-правовий та інституційно-статистичний. Визначено особливості теорій неоінституціоналізму щодо забезпечення розвитку інституційного середовища формування БП. Обгрунтовано суть фінансово-бюджетних інститутів та визначено завдання створення ефективної інституційної основи формування та реалізації БП. Галузь застосування результатів: система державного фінансового регулювання, БП, бюджетна система. Висновки: інституційне середовище формування та реалізації БП є комплексом взаємопов'язаних та взаємодіючих формальних і неформальних інститутів, інституціональних правил, угод та стандартів, механізмів фінансового контролю за їх дотриманням, що впливає на стійкість і результати макроекономічного розвитку країни. У розвитку інституційного середовища бюджетних відносин вагому роль відіграє держава, визначаючи стратегічні цілі та використовуючи сучасні фінансово-бюджетні інструменти для їх реалізації. Інституційна організація процесу формування БП впливає на стійкість системи державних фінансів і в цілому результати соціально-економічного розвитку країни. Фінансовобюджетні інститути визначають інституційний процес розвитку бюджетної системи, який передбачає створення тривалих стабільних зв'язків між інститутами, які формуються еволюційно. Трансформація фінансово-бюджетних інститутів є важливим етапом у процесі розвитку системи державних фінансів, в результаті чого система переходить на новий, більш якісний рівень розвитку, що підтверджує необхідність підвищення ефективності інституційної основи БП, яка враховуватиме циклічність та динамічність соціально-економічних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського