РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000621086<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ваганов В. Є. 
Структуроутворююча роль вуглецевих наноструктур у композиційних матеріалах : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.02.01 / В. Є. Ваганов; ДВНЗ "Придніпров. держ. акад. буд-ва та архітектури". - Дніпропетровськ, 2015. - 38 c. - укp.

На підставі теоретичних уявлень квантової хімії розглянуто моделі формування металовуглецевих комплексів в алюмінії з різними вуглецевими структурами: фулеренами, нанотрубками, оніонами. Визначено параметри взаємодії наноструктур з атомами металів, що залежать від структурних і морфологічних особливостей нанорозмірних частинок. Розрахована енергія зв'язків алюмінію з графеновими поверхнями вихідних і функціоналізованих нанотрубок склала відповідно 0,1 ккал/моль та 43,5 ккал/моль. Значне посилення взаємодії - один із визначальних факторів підвищення характеристик міцності (до 500 МПа і вище), трибологічних (20 - 30 %) алюмінієвого композиту, вихідними компонентами якого були алюміній марки АД0 та вуглецеві наноструктури. Аналогічне підвищення механічних і трибологічних властивостей спостерігалося і для мідних нанокомпозитів. Застосування квантово-хімічного моделювання до взаємодії іонів кальцію з графеновими поверхнями дозволило встановити процеси, які відбуваються під час гідратації в цементних системах за присутності наноструктур, що визначають в кінцевому підсумку властивості результуючого композиту. Встановлено, що визначальними параметрами вуглецевих нанотрубок є: хімічний склад поверхні, що характеризує сорбційну здатність продуктів гідратації, і аспектне відношення, що визначає здатність формувати армувальний каркас окремих зерен цементного каменю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.945-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420413 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського