РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000621088<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гирка А. Д. 
Агробіологічні основи формування продуктивності озимих та ярих зернових культур у Північному Степу України : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.09 / А. Д. Гирка; НААН України, Ін-т сіл. госп-ва степ. зони. - Дніпропетровськ, 2016. - 40 c. - укp.

Викладено результати досліджень з розробки агробіологічних і теоретичних основ підвищення адаптивності та продуктивності озимих і ярих форм пшениці, ячменю, а також вівса у Північному Степу України з урахуванням варіювання погодних факторів, морфобіологічних особливостей нових сортів, їх реакції на строки, способи сівби, норми висіву та глибину заробки насіння, попередники, застосування рістрегулювальних препаратів, біологічно активних речовин, засобів захисту рослин, макро- та мікродобрив. Вперше за умов недостатнього зволоження Північного Степу України науково обгрунтовано, технологічно розроблено, випробувано та широко впроваджено за виробничих умов нові та удосконалені існуючі ресурсозберігальні прийоми сортових адаптивних технологій вирощування озимих та ярих форм пшениці, ячменю, а також вівса, які виявляють стабільно позитивну реакцію під час застосування новітніх елементів агротехніки та забезпечують високу врожайність зерна різного цільового призначення, що сприяє стабілізації валових зборів. Експериментально доведено, що вирощування ярих зернових культур з використанням рідкого безводного аміаку дозволяє зменшити і повністю механізувати й автоматизувати всі технологічні операції, пов'язані з його внесенням та надає змогу збільшити врожайність зерна на 0,68 т/га, а рівень рентабельності його вирощування - на 19,6 %. Встановлено, що технологія вирощування ячменю ярого із міжряддям 30 см і використання післяжнивних решток попередніх культур (мульчування) сприяє збереженню вологи, покращанню умов термічного режиму, водоспоживанню посівів і забезпечує збільшення урожайності на 0,23 т/га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420415 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського