РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000621848<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хомин І. П. 
Homo Empathicus та Homo economicus на тлі ілюзій, або псевдореформування аграрного сектору як наслідок еквілібристики між етатизмом і принципом "laissez faire" / І. П. Хомин // Економіка України. - 2016. - № 6. - С. 87-95. - укp.

Результати дослідження проблем аграрного сектору України переконують, що наразі його реформування не може вважатися завершеним, оскільки в багатьох випадках воно здійснювалося за принципом "крок уперед, два назад", тоді як вирішення проблеми розвитку економіки України, в тому числі й аграрного сектору, неможливе без його справжнього, а не імітованого, реформування. Проте експеримент із збереження непорушності етатизму і дозованого допуску принципу "laissez faire" призвів до масової появи агрохолдингів, що в останні роки стало головною тенденцією в сільському господарстві України і унеможливлює гармонійний розвиток аграрного сектору, оскільки основна мета діяльності таких структур - максимізація прибутку - досягається винятково завдяки спеціалізації на виробництві найбільш комерційних видів продукції і призводить до виснаження його ресурсів (зосередження на виробництві зернових і зернобобових, насіння соняшнику, цукрових буряків зумовлює деградацію земельних угідь, насамперед, через їхню надмірну хімічну інтоксикацію; також не збільшується поголів'я великої рогатої худоби в сільгосппідприємствах). Тривалий період марних спроб поєднати етатизм і "laissez faire" в аграрному секторі врешті-решт переконливо довів, що вихід із затяжного кризового стану може бути тільки тоді, коли заходи, спрямовані на забезпечення його розвитку, вписуватимуться в ринкові принципи фінансово-економічного регулювання, що вимагає перегляду податкової та кредитної політики, оскільки за нинішніх обставин Україна може розраховувати лише на власні сили, і сподівання на альтруїстичну безповоротну допомогу є примарними. У цьому плані пріоритет у першу чергу належить забезпеченню збалансованості рослинництва й тваринництва, чому мають бути підпорядковані всі програми стимулювання розвитку аграрного сектору.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-183

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського