РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000621896<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стовпченко Г. П. 
Розробка шлаку електрошлакового переплаву, схильного до саморозпаду / Г. П. Стовпченко, Л. О. Лісова, Л. Б. Медовар, І. О. Гончаров, Г. О. Полішко, С. В. Судавцова // Соврем. электрометаллургия. - 2016. - № 3. - С. 3-8. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Зазначено, що у процесі виготовлення порожнистих зливків особливо бажаним є довільне відділення гарнісажу, оскільки його видалення з внутрішніх поверхонь глибоких і малих отворів є складним і трудомістким процесом. У зв'язку з цим привернула увагу здатність деяких металургійних шлаків до саморозсипання, зокрема т. з. "білих" шлаків, які утворюються в процесах позапічної обробки сталі. Саморозсипання металургійних шлаків (доменних, сталеплавильних, шлаків позапічної обробки) є загальновідомим явищем, яке відбувається за наявності достатньої кількості двокальцієвого силікату 2CaO x O2 (C2S). З точки зору основності згідно з іонною теорією саме утворення сполуки C2S відповідає нейтральному шлаку. Високий вміст SiO2 в шлаковому розплаві в процесі ЕШП викликає обмінні реакції, що сприяють відновленню кремнію та утворенню силікатних неметалевих включень, тому активність кремнезему в шлаку слід контролювати. В результаті досліджень розроблено шлак, що схильний до саморозпаду за рахунок утворення двокальцієвого силікату, який одночасно знижує термодинамічну активність кремнезему в шлаку і, відповідно, гальмує процес відновлення кремнію та переходу його в метал за ЕШП.


Індекс рубрикатора НБУВ: К314.603-1

Шифр НБУВ: Ж24340 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського