РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000621967<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Галій П. В. 
Дослідження мікро- та наноструктури міжшарових поверхонь сколювання шаруватих кристалів InSe, інтеркальованих нікелем / П. В. Галій, П. Мазур, А. Ціжевський, І. Р. Яровець, Т. М. Ненчук, Франк Сімон, Я. М. Бужук, В. Л. Фоменко // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2016. - 8, № 1. - С. 01012-1-01012-11. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Наведено результати експериментального дослідження елементно-фазового складу та кристалографії і топографії, а також електронно-енергетичної структури міжшаровнх поверхонь сколювання (ПС) (0001) шаруватих кристалів (ШК) InSe, інтеркальованих нікелем (інтеркалатів Ni3dInSe) за допомогою методів якісної та кількісної X-променевої фотоелектронної спектроскопії (XФЕС), дифракції повільних електронів (ДПЕ), а також скануючої тунельної мікроскопії/скануючої тунельної спектроскопії (СТМ/СТС). Встановлено, що для всіх ШК інтеркалатів із різною концентрацією нікелю у вихідних синтезованих сплавах InSe + x ат.% Ni (x ≤ 10,0 %) і вирощених із них за методом Бріджмена - Стокбаргера ШК і підданих інтеркалюванню, максимальна концентрація нікелю на ПС (0001) інтеркалатів NixInSe і, відповідно, у міжшарових щілинах у кількості до 7,67 ат.% спостерігається у разі 0,75 ат.% нікелю у синтезованих сплавах. Нікель не взаємодіє зі селеном та індієм, також відсутні взаємодії з киснем та вуглецем. Встановлено, що нікель розмішується у міжшаровнх щілинах інтеркалатів NixInSe і, відповідно, виявляється на міжшарових ПС (0001), і представляє собою дрібнодисперсну фазу металевих кластерів нікелю. Досліджувана пітеркалатна система NuInSe являє собою досконалу гібридну структуру з можливістю її використання в магнітоелектроніці.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.212 + В379.226

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського