РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000622157<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Grzegorz Kopij 
Breeding bird assemblage in a mosaic of urbanized habitats in a Central European city = Гніздові угруповання птахів у мозаїці урбанізованих ареалів у центральноєвропейському місті / Grzegorz Kopij // Вестн. зоологии. - 2016. - 50, № 2. - С. 163-172. - Бібліогр.: 172 назв. - англ.

Існує брак даних щодо щільності популяцій птахів, які розмножуються у типово мозаїчних урбанізованих ареалах. Це дослідження мало на меті часткове заповнення цієї прогалини в наших знаннях. Підрахунки проведено у 2008 р. за допомогою спрощеного методу картування території на фрагменті (1197 га) великого центральноєвропейського міста (Вроцлава, SW Польща). У цілому 50 видів птахів гніздилися в районі досліджень у 2008 р. Горобець хатній, Passer domesticus, стриж чорний, Apus apus, і голуб сизий складали приблизно 3/5 всіх гніздових пар. Інша група видів, кожен із яких з щільністю від 6-ти до 13-ти пар на 100 га, включала 7 видів, а саме: шпак звичайний, Sturnus vulgaris, зеленяк, Carduelis chloris, ластівка міська, Delichon urbica, горобець польовий, Passer montanus, синиця велика, Parus major, синиця блакитна, Parus caeruleus, та галка, Corvus monedula. Разом вони складали близько 1/5 частини видів. Решта 40 видів гніздувалися зі щільністю між 0,1 і 3,5 пар на 100 га. Найчисельнішою групою за способом живлення були зерноїдні (53,8 %) і комахоїдні (37,9 %). Птахи, що гніздяться на будівлях, склали разом 74 % всіх гніздових пар. Для кількох видів (Luscinia megarhynchos, Saxicola torquata, Corvus cornix and Turdus pilaris) є свідчення про збільшення їх чисельності в останні 3 десятиліття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*801.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського