РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000622164<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Vlaschenko A. 
Contribution to ecology of Brandt's bat, Myotis brandtii (Chiroptera, Vespertilionidae), in the North-Eastern Ukraine: comparison of local summer and winter bat assemblages = Внесок до екології нічниці Брандта (Myotis brandtii) в північно-східній Україні: порівняння локальних літніх та зимових скупчень / A. Vlaschenko, V. Hukov, A. Naglov, A. Prylutska, K. Kravchenko, O. Rodenko // Вестн. зоологии. - 2016. - 50, № 3. - С. 231-240. - Бібліогр.: 239 назв. - англ.

Нічниця Брандта (Myotis brandtii Eversmann, 1845) - один з найрідкісніших видів рукокрилих України. Відомо лише кілька місць мешкання цього виду в літній період і ще менше зимівельних притулків для території всієї країни. Більш того, для території північно-східної України відомо всього 2 підземелля, де зимує кілька десятків особин кажанів. Обстежено зимівельну агрегацію у знову розкритих занедбаних каменоломнях під видобуток пісковику в Чугуївському р-ні Харківської обл. (<$E49 symbol Р~54 prime> п. ш., <$E36 symbol Р~43 prime> с. д.) у 2007 - 2015 рр. і літнє співтовариство рукокрилих в лісі, що оточує штольні в 2012 р. Мікроклімат штолень: температура + <$E6~-~10~symbol Р roman C>, вологість 60 - 80 %. M. brandtii, M. daubentonii (Kuhl, 1817) та Plecotus auritus (Linnaeus, 1758) зимують в цих штольнях, чисельно домінує перший з них. У середині літа було виловлено 9 видів рукокрилих, у тому числі 3 згаданих вище. M. daubentonii і P. auritus розмножуються в навколишньому лісі, а M. brandtii - відсутній. Повторно виловлено окільцьовану M. brandtii у віці 6 років; що є першою інформацією про тривалість життя цього виду в Україні. Загальна кількість кажанів, що зимують у цих штольнях, може бути оціненою майже у 100 особин, з яких, як мінімум, кілька десятків - M. brandtii. Цей притулок може бути розцінений як місце найчисленнішого зимового скупчення виду в Україні. Штольням в Чугуївському р-ні необхідно надати охоронний статус, а також розробити план дій з моніторингу та упраління цими підземеллями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.414*80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського