РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000622594<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Оржешковський В. В. 
Вплив інсулінорезистентності на перебіг та нейрофізіологічні показники хворих на полінейропатію / В. В. Оржешковський // Буков. мед. вісн.. - 2016. - 20, № 2. - С. 112-115. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Метаболічний синдром (МС) є актуальною міждисциплінарною проблемою сучасної медицини. Периферична нервова система (ПНС), як одна з найбільш уразливих систем, досить часто привносить симптоматику свого ураження в клінічну картину МС. Мета - дослідження вивчення впливу інсулінорезистентності на перебіг та нейрофізіологічні показники хворих на полінейропатію та виявлення серед них визначальних для диференціації між полінейропатію, асоційованою з інсулінорезистентністю чи з інсулінодефіцитом. У поперечне дослідження було включено 35 пацієнтів з клінічними ознаками дистальної симетричної полінейропатії віком від 20-ти до 60-ти років, яких було розподілено на 2 групи. Перша група складалася з 23-х пацієнтів (13 чоловіків та 10 жінок) з МС. Друга група складалася з 12 пацієнтів (4 чоловіків та 8 жінок) з діагностованим цукровим діабетом 1-го типу. Усім пацієнтам проведено клініко-неврологічне дослідження та стимуляційну електроміографію (ЕМГ), а також визначався глікований гемоглобін, інсулін, глюкоза натщесерце, та індекс HOMA-IP. Одержаний матеріал був оброблений за допомогою методів описової та непараметричної статистики. Одержані дані свідчать, що у пацієнтів 1 групи на ступінь виразності клінічних проявів полінейропатії впливають індекс HOMA-IP та рівень глікованого гемоглобіну. На ознаки розповсюдження патологічного процесу на проксимальні відділи ПНС впливали індекс HOMA-IP та вік пацієнтів, на ознаки демієлінізуючого процесу HOMA-IP та ІМТ, рівень глікованого гемоглобіну, рівень глюкози натщесерце. Під час порівняння електроміографічних показників обох груп виявлено більш виражений наявний демієлінізуючий процес у пацієнтів 2-ї групи, та більшу уразливість ліктьового нерва з ознаками як його аксональної дегенерації з можливим функціональним блоком проведення. Висновки: інсулінорезистентність впливає на клінічний перебіг та нейрон-фізіологічні показники у хворих на полінейропатію. Клінічні прояви пов'язані з індексом HOMA-IP та рівнем глікованого гемоглобіну. Електроміографічні показники пов'язані з віком, індексом маси тіла, індексом HOMA-IP, рівнем глікованого гемоглобіну та глюкози натщесерце.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р62-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського